Top Baneris

Rekonstruojamas Lino takas taps patogesnis neįgaliesiems

2016 spalio 25 d.
Palangos savivaldybės nuotr.
Palangos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Žadama, kad šiuo metu vis dar rekonstruojamas Lino takas jau netrukus taps itin moderniu, neįgaliesiems pritaikytu pėsčiųjų taku. Taigi, kitą vasarą Palangoje apsilankiusius poilsiautojus jis pasitiks neatpažįstamai pasikeitęs: maždaug 800 metrų ilgio ir 4 metrų pločio takas bus išilgai padalytas į dvi juostas – viena skirta sveikiems žmonėms, kita – neįgaliesiems. Šias dvi juostas atskirs akliesiems ir silpnaregiams skirta iškilių, 30 centimetrų pločio ryškios spalvos trinkelių vedimo linija.

Neįgaliųjų patogumui jiems skirtoji tako dalis bus 1,8 metro pločio – kad nesunkiai prasilenktų du vežimėliai. Ji bus pažymėta specialiais ženklais.

Rekonstrukcijos metu pasirūpinta bus ir reikiama infrastruktūra: atnaujinant Lino taką bus ne tik pakeista jo danga, bet ir apšvietimas, įrengti suolai, dviračių stovai, šiukšlių dėžės, pastatyti tualetai. Lino take bus įrengtos penkios poilsio zonos, viena iš jų – priekopyje. Čia bus įrengtos specialios dušo kabinos, čiaupai smėliui nusiplauti, pastatytas konteinerinis viešasis tualetas, skirtas ir neįgaliesiems.

Vairuotojų patogumui Vanagupės gatvėje bus įrengta 18 automobilių stovėjimo vietų, dalis jų bus skirta turintiems negalią.

Projektuojant Lino taką buvo konsultuotasi su neįgaliųjų organizacijų atstovais – išklausytos jų pastabos bei pasiūlymai ir į juos atsižvelgta.

Palangos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video