Top Baneris

Pagrindinėje Lietuvos bibliotekoje užbaigti rekonstrukcijos darbai

2016 rugpjūčio 30 d.
Mazvydo biblioteka
M. Mažvydo bibliotekos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rekonstrukcija dėl strigusio finansavimo užbaigta tik po aštuonerių metų. Rugsėjo 2 dieną vyks oficialus rekonstruotos bibliotekos atidarymas, lankytojai pamažu galės sugrįžti į visas atnaujintas bibliotekos erdves.

Integravus moderniąsias technologijas ir, atsižvelgus į pasaulines darbo, kūrybos ir gyvenimo būdo tendencijas, bibliotekoje nemažai įvairios veiklos bus pasiūlyta ne tik tradiciniams bibliotekos lankytojams, bet ir jauniesiems specialistams. Jie skatinami ateiti į biblioteką dirbti, kurti, bendrauti, megzti naudingus ryšius, naudotis bibliotekos informaciniais ir technologijų ištekliais.

Jau netrukus jauni profesionalai galės bendrauti susitikimų kambariuose, dirbti specialiose bendradarbystės erdvėse ir projektų dirbtuvėse, naudotis konferencijų sale ir net aštuoniomis specializuotomis skaityklomis, kurių darbuotojai padės surasti bibliotekos informacinius išteklius.

Darbui ir prasmingam laisvalaikiui bus atvira muzikos įrašų studija, kino salė, meno, parodų ir muzikos erdvės, veiks bibliotekos televizijos studija, kur bus rengiamos tiesioginės transliacijos. Bibliotekoje bus pasirūpinta ir šeimomis su vaikais – jų patogumui veiks vaikų užimtumo centras „Žaisloteka“, bus įrengtas motinos ir vaiko kambarys.

Rekonstrukcijos darbų metu išsaugoti autentiški laiptai bei vitražas.

Nuo 2008-ųjų įgyvendinto projekto metu įdiegtos energijos taupymo priemonės: pakeistos išorinės durys, apšiltintos rūsio grindys ir pirmo aukšto grindys ant grunto, rekonstruota šildymo (su šilumos punktu) ir karšto vandens sistemos, įrengta mechaninė vėdinimo sistema su rekuperacija, atlikta dalinė apšvietimo sistemos rekonstrukcija.

Po rekonstrukcijos bibliotekos plotas padidėjo kone dvigubai – iki 27 tūkst. kv. metrų. Nuo 2008-ųjų vykę rekonstrukcijos darbai kainavo 26 mln. eurų.

Pagal M. Mažvydo bibliotekos inf.

 

 

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video