Top Baneris

Rekomendacija atliekų sektoriui – „neišpūsti“ deginimo infrastruktūros

2017 sausio 24 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pagal atliekų sektoriaus teisinį reguliavimą Lietuva atitinka visas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas ir yra pasirengusi narystei šioje organizacijoje. Tokią išvadą Lietuvai pateikė EBPO sekretoriatas.

Išvadose nurodyta, kad Lietuvai nereikės papildomo laiko atliekų sektoriaus įsipareigojimams įgyvendinti siekiant narystės EBPO, ir teigiamai įvertinta tai, kad Lietuva yra prisijungusi prie Bazelio konvencijos. Ši nuomonė bus pateikta EBPO Aplinkos politikos komitetui.

EBPO, kaip sakė Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas, įvertinusi mūsų atliekų tvarkymo sistemą, pateikė kelias neprivalomas rekomendacijas.

Viena iš jų – geriau stebėti ir kontroliuoti atliekų srautus, organizuoti mokymus aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdantiems inspektoriams, nustatyti regioninių aplinkos apsaugos departamentų koordinavimo mechanizmą.

EBPO taip pat siūlo nustatyti priemones savivaldybėms įgyvendinti atskirą atliekų surinkimą ir skatinti kokybišką perdirbimą, užtikrinti investicijų į atliekų infrastruktūrą, ypač mechaninio biologinio valymo įrenginius, lankstumą.

Tačiau investicijas į atliekų deginimo infrastruktūrą rekomenduojama planuoti atsargiai, kad būtų išvengta per didelių pajėgumų. Be to, patariama vertinti atliekų prevencijos ir perdirbimo efektyvumą, užtikrinti pavojingųjų atliekų tvarkymą aplinkai saugiu būdu ir kt.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video