Top Baneris

„Reikia architekto“: visuomenė kuria miestą pati

2015 birželio 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Demokratiškoje visuomenėje miestas priklauso visiems. Jame galimybes patenkinti savo interesus turėtų turėti ir jaunos šeimos, ir senjorai, ir menininkai, ir verslininkai, ir visos kitos visuomenės grupės. Suderinti visus norus ir pasiekti, kad visi būtų ir sveiki, ir sotūs – nelengva. Ypač kalbant apie kintančią fizinę miesto aplinką – aikštes, skverus, parkus, gatves, naujas statybas, senų pastatų tvarkymą.

Neseniai Vilniuje vykusiame renginyje „Co-urbanism“ architektai, sociologai ir visuomenės veikėjai ir diskutavo apie tai, kaip miesto kūrimo procese galėtų bendradarbiauti visuomenės, verslo grupės ir miesto administracija, kad miestas taptų įdomesnis, svetingesnis, atviresnis.

Rūtos Leitanaitės kuriamoje laidoje „Reikia architekto“ – pokalbis su šio renginio organizatoriais ir dalyviais: architektė, urbanistė Elena Archipovaitė, studijos „PuPa“ architektė Justina Muliuolytė, Lietuvos geografų draugijos valdybos narė Giedrė Godienė ir miesto antropologė, miesto žaidimų ir tyrimų platformos laimikis.lt įkūrėja Jekaterina Lavrinec (nuotraukoje).

Laida „Žinių radijo“ eteryje – birželio 11 dieną 14.35 ir 18.10 val.

 

 

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video