Top Baneris

„Reikia architekto“: Vilniaus stoties rajonas laukia idėjų transformacijai

2021 kovo 27 d.
reikia architekto 2021 03 25 740x493 1
V.Markelevičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prieš beveik dvejus metus pasaulio architektai intensyviai kūrė Vilniui – tuomet paskelbtas Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ tarptautinis architektūrinis konkursas sulaukė beveik 250 idėjų iš įvairių pasaulio šalių. Lietuvos sostinė atsidūrė pasaulio architektūros kūrėjų dėmesio centre. 

Neseniai Vilniaus vardas pasaulio architektų biuruose suskambo dar kartą: ką tik paskelbtas apimtimi, svarba miestui ir šaliai bei ambicija anksčiau minėtam nenusileidžiantis konkursas. Vilniaus miesto savivaldybė ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ pakvietė tarptautinę architektų bendruomenę pateikti idėjas, kaip galėtų būti rekonstruota Vilniaus geležinkelio stotis, greta jos esanti aikštė su viešojo transporto terminalu ir kaip galėtų būti išvystytos gretimos teritorijos. 

Apie tai, kokių pokyčių laukia viena iš svarbiausių, strateginių miesto centro teritorijų ir kokią įtaką jie turės visam miestui, laidoje kalbamės su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ generaliniu direktoriumi Mantu Bartuška.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video