Top Baneris

„Reikia architekto“: Vilniaus Kalnų parką žadins naujo akademijos miestelio muzika

2015 gegužės 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Patraukliausiems pasaulio miestams būdinga ne tik stabili ekonomika, sutvarkyti pastatai ir gatvės, saugumas ir sublansuota socialinė aplinka. Į „aukštesnę lygą“ miestą kilsteli intelektualinis, kultūrinis turinys, kūrybiškumas, jaunatviškumas. Visa tai miestui suteikia studijų įstaigos – universitetai, akademijos. Jie keičia ir miesto fizinę struktūrą.

Štai Vilniaus senamiesčiui galingą gyvybės ir kultūros injekciją žada naujas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos miestelis, kurį buvusio Karo muziejaus teritorijoje Kalnų parko papėdėje ketina statyti akademija.  Po praeitą savaitę pasibaigusio architektūrinio konkurso, kurį organizavo LMTA kartu su Lietuvos architektų sąjunga, jau aišku ir kaip naujasis miestelis atrodys, kaip jame mokysis ir kurs studentai.

Birželio 28 dieną laidos autorė Rūta Leitanaitė apie tai kalbėsis su šio konkurso geriausio projekto autoriais, architektais Rolandu Paleku ir Dalia Zakaite. Kiti laidos pašnekovai – architektas, konkurso vertinimo žiuri narys Mindaugas Pakalnis, Vilniaus miesto vyriausiasis architektas, žiuri narys Artūras Blotnys ir žiuri pirmininkas, LMTA rektorius, prof. Zbignevas Ibelgauptas.

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 ir 18.10 val. per „Žinių radiją“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video