Top Baneris

„Reikia architekto“: kur gimsta mokslo atradimai

2014 lapkričio 26 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuva, siekianti tapti ne pramonės, o mokslo inovacijomis ir naujausiomis technologijomis garsėjančia valstybe, iššūkiui ruošiasi rimtai. Pastaraisiais metais su Europos Sąjungos finansine pagalba didžiuosiuose miestuose ėmė kilti stambūs kompleksai, siūlantys visiškai naują aplinką mokslui, švietimui ir su inovacijomis susijusiam verslui.

Kaune ką tik duris atvėrė beveik 13 000 kvad. m ploto Kauno technologijos universiteto Mokslo ir technologijų centras bei Technologinis verslo inkubatorius „Santaka“, kuriame kartu veiks darniosios chemijos ir biofarmacijos, ateities energetikos, mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų mokslo laboratorijos ir verslo įmonės. Beveik neatsilikdamas Vilniuje Saulėtekio universitetiniame miestelyje kyla Jungtinis gyvybės mokslų centras, kuriame bus vykdomi biotechnologijos ir molekulinės medicinos moksliniai tyrimai ir studijos.

Apie tai, kaip architektūra padeda mokslui kurti, pristatyti savo pasiekimus visuomenei ir bendradarbiauti su verslo įmonėmis, laidos „Reikia architekto“ autorė Rūta Leitanaitė kalbėsis su „Santakos“ komplekso Kaune architekte Gražina Janulyte-Bernotiene ir Jungtinio gyvybės mokslų centro (žr. vizualizaciją) Vilniuje architektu Gintaru Čaikausku.

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ ketvirtadieniais – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Laida transliuojama ketvirtadieniais 14.35 ir 18.10 val. Ankstesnių laidų įrašus galima rasti „Žinių radijo“ laidų archyve. Laidą remia Lietuvos spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video