Top Baneris

„Rehau“ gamyklos vadovas: Kinijos ribojimai įtakos investicijoms nedaro

2022 sausio 20 d.
klaipedos lez rehau gamykla klaipeda
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kinijos taikomi apribojimai Lietuvos verslui yra problema, tačiau tiesioginės įtakos neturi, sako Klaipėdoje pradėjusios veikti maždaug 30 mln. eurų vertės Vokietijos polimerų gamintojos „Rehau“ gamyklos vadovas Giedrius Kaukas.

„Visi rūpinasi šia problema, bet kokie suvaržymai rinkoje nėra gerai, ir mūsų savininkai galvoja apie tai, bet „Rehau“ turi savo gamyklą Kinijoje, ten vamzdeliai gaminami vietinei rinkai, yra gamyklos JAV, kitose šalyse. Mūsų gamykla į tą grandinę nepatenka“, – ketvirtadienį Klaipėdoje sakė G. Kaukas.

Jis nesiėmė vertinti, ar Vokietijos kompanijos įsikūrimas Lietuvoje galėtų demonstruoti, kad Kinijos spaudimo bijoti nereikia.

„Kiekvienas Vakarų investuotojo įsikūrimas Lietuvoje yra gera reklama regionui, gal būsime kam nors pavyzdys“, – kalbėjo G. Kaukas. 

Anot jo, Klaipėda investicijoms buvo pasirinkta dėl kelių priežasčių, ne tik įvertinus kaštus ir logistiką. 

„Buvo nagrinėjamos kelios lokacijos, kiek žinau, Lietuvoje, Lenkijoje ir Rumunijoje. Manau, kad gerai pasirodė „Investuok Lietuvoje“, Klaipėdos LEZ, tai buvo vienas iš kriterijų. Aišku, Lietuva yra pigesnė šalis nei Vokietija ir logistikos prasme – galime gauti žaliavą per Klaipėdos uostą, patogu“, – sakė G. Kaukas. 

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]
klaipedos lez rehau gamykla klaipeda

Gamykla Klaipėdoje yra 35-oji pasaulyje ir 15-oji Europoje kompanijos įmonė.

Gruodį veiklą pradėjusioje gamykloje jau veikia dvi linijos, šiuo metu dirba 50 žmonių. Čia gaminami statyboms skirti polimerų vamzdeliai, naudojami grindų šildymo sistemoms, o visa produkcija eksportuojama į Vokietiją, Austriją, Prancūziją ir kitas Vakarų Europos šalis. Visos žaliavos taip pat įvežamos iš užsienio.

Iki šių metų pabaigos įmonės darbuotojų skaičius turėtų padvigubėti, o 2023 metais – pasiekti 200. Anot gamyklos vadovo, kol kas įdarbinami tik Lietuvos gyventojus, dalis jų apmokoma Vokietijoje. 

„Nėra tos problemos su darbuotojų paieška. Atlyginimas konkurencingas, vakarietiška darbo aplinka, gal tai patraukia“, – sakė G. Kaukas. 

Gamyklą pagal „Rehau“ projektą per metus pastatė Suomijos kapitalo nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „YIT Lietuva“, Vokietijos kompanija ją nuomojasi ir investuoja tik į gamybos procesą. 

„Šiuo metu iš mūsų pusės investuota netoli 10 milijonų eurų, gamyba plečiasi, tie skaičiai didės“, – kalbėjo G. Kaukas. 

„Rehau“ pranešė, kad į gamyklos statybą bei įrengimą iš viso investuota per 30 mln. eurų.

„YIT Lietuvos“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas teigė, kad pavyko išvengti kainų šuolio statybų sektoriuje.

„Mes nepajutome, metalas, gelžbetonis, kitos medžiagos buvo supirktos iš karto po sutarties pasirašymo 2020 metų lapkritį, labai operatyviai suveikėme“, – žurnalistams Klaipėdoje sakė K. Vanagas. 

Anot jo, didesnis iššūkis yra ne geopolitiniai procesai, o koronaviruso sukelta pandemija.

„Pas tiekėjus darbuotojai serga pamainomis, dėl to kartais vėluoja medžiagos“, – kalbėjo K. Vanagas. 

„Rehau“ yra šeimos valdoma bendrovė, jos metiniai pardavimai siekia apie 3,5 mlrd. eurų. Bendrovė turi daugiau nei 170 biurų visame pasaulyje, kuriuose dirba apie 20 tūkst. darbuotojų. 

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video