Top Baneris

Reglamentuojamų statybos produktų sąraše – naujienos

2017 vasario 15 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vasario 10 dieną įsigaliojęs atnaujintas Reglamentuojamų statybos produktų sąrašas yra papildytas ir naujomis nuorodomis į darniuosius standartus. Pagal priimtus naujos redakcijos Lietuvos standartus patikslintos ir nuorodos į nedarniosios srities statybos produktų standartus.

Šie pakeitimai pirmiausia aktualūs statybos produktų gamintojams, importuotojams, platintojams, šių produktų naudotojams ir kitiems statybos dalyviams.

Kaip pažymėjo Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento Statybos sektoriaus pažangos ir statybos produktų politikos skyriaus vedėjas Dainius Čergelis, į sąrašą įtraukti įsigaliojusio naujo darniojo standarto reikalavimai atspariems ugniai ir sandariems dūmams langams, įėjimo durims, pramonės, prekybos pastatų bei garažų durims ir vartams.

Atsižvelgus į tai, patikslinti reikalavimai skyriaus „Langai, durys ir kitos atitvaros“ statybos produktams. Sąrašas taip pat papildytas kitu nauju darniuoju standartu, skirtu statiniuose naudojamiems kabeliams, kuriems taikomi degumo reikalavimai.

Atnaujintajame Reglamentuojamų statybos produktų sąraše nurodyti Europos vertinimo dokumentai, kurie keičia Europos techninio įteisinimo rekomendacijas, taikomas kaip Europos vertinimo dokumentai, nustatantys reikalavimus surenkamų laiptų komplektams, plastikiniams tvirtinimo inkarams, naudojamiems įrengiant tinkuojamas termoizoliacines kompozicines sistemas.

Šis sąrašas patvirtintas, jį notifikavus Europos Komisijai, ES valstybėms ir Pasaulio prekybos organizacijai.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video