Top Baneris

Registrų centras skelbia apie būsto pardavimų šuolius kurortuose

2022 liepos 14 d.
sea g1a171c80a 1920
Pasidalykite straipsniu

 Visoje šalyje šiais metais mažėjant būsto pardavimams, daliai šalies kurortų pavyko atsispirti tokiai tendencijai, o kai kuriuose jų fiksuoti įspūdingi pardavimų šuoliai.

Registrų centro analitikai išanalizavo būsto pardavimų tendencijas šalies kurortuose ir kurortinėse teritorijose: Anykščių, Ignalinos, Trakų ir Zarasų rajonuose, Birštone, Druskininkuose ir Palangoje.  

Registrų centro Strateginio vystymo direktorius Adrijus Jusas sako, kad NT sandorių skaičius visoje šalyje šiemet smuko apie 15 proc., tačiau kai kuriuose kurortuose buvo visiškai priešingų tendencijų.

„Pavyzdžiui, Anykščiuose ir Birštone šiemet butų pardavimai ūgtelėjo net dukart, o kurortų lyderės Palangos butų pardavimai šiemet yra ketvirtadaliu mažesni nei pernai. Matant šių dienų realijas ir geopolitinį neapibrėžtumą, tikėtina, kad dalis pirkėjų susilaikė nuo investicijų į būstą pajūryje“, – panešime sakė A. Jusas.  

Vis dėlto tarp kurortų ir kurortinių teritorijų Palanga šiemet pirmavo – pirmąjį pusmetį čia įregistruota per 330 butų ir apie 80 namų sandorių – atitinkamai 26 ir 43 proc. mažiau nei pernai. 

„Pirkėjų aktyvumo sumažėjimą šiame pajūrio regione iš dalies galima sieti ir su pasikeitusia geopolitine situacija – ne paslaptis, kad dalis investuotojų į Palangoje esantį NT buvo iš Rusijos. Nepaisant sumažėjusio sandorių skaičiaus, būsto kainų augimas patvirtina, kad Palanga ir visas pajūrio regionas išlieka patrauklia vieta investicijoms į nekilnojamąjį turtą“, – aiškino A. Jusas.

Palangoje parduotų butų vidutinė 1 kv. metro kaina pernai buvo apie 1650 eurų, o šiemet – 2150 eurų. Namų vidutinės kainos nuo 1500 eurų augo iki 2050 eurų už kv. metrą.

Antroje vietoje pagal aktyvumą tarp šalies kurortų yra Druskininkai – čia šiemet jau parduota 140 butų (13 proc. mažiau nei prieš metus) ir apie 30 namų (15 proc. mažiau). Čia šiemet už butą mokėta vidutiniškai 1100 eurų už kv. metrą (keliais procentais daugiau). 

Pagal būsto pardavimus šiemet išsiskyrė Anykščiai ir Birštonas, kur jie išaugo du kartus: per pusmetį Anykščiuose parduota 115 butų, Birštone – beveik 40, o vidutinė kaina siekė atitinkamai 640 eurų (penktadaliu brangiau) ir 1700 eurų už kv. metrą (40 proc. daugiau).

Anykščiuose šiemet savininkus pakeitė ir beveik 100 namų – 18 proc. mažiau nei pernai tuo pat laiku.

Tarp kurortų aktyviausia gyvenamųjų namų rinka šiemet buvo Trakų rajone – čia per pusmetį sudaryta beveik 120 sandorių (penktadaliu mažiau), o vidutinė kvadrato kaina siekė 850 eurų (beveik nepakito).

Gyvenamųjų namų rinka buvo aktyvi ir Zarasų bei Ignalinos rajonuose, kur šiemet buvo parduota po 70 namų ir 50 butų.

Visoje Lietuvoje per 6 mėnesius įregistruota 17,3 tūkst. butų ir 6,7 tūkst. individualių namų pardavimų – dešimtadaliu mažiau nei pernai. 

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video