Top Baneris

„Realco“ pradeda naujo gyvenamojo kvartalo sostinės Baltupiuose statybas

2024 gegužės 28 d.
Baltupis 4
„Unitectus“, „SP architektų grupė“ ir „Trys A. M.“. vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ sostinės Baltupių rajone, Didlaukio gatvėje pradeda statyti naujos koncepcijos gyvenamosios paskirties kvartalą „Baltupis“, kurio pirmajame etape naujakuriams siūlys 155 skirtingo tipo būstus su daline apdaila. Pirmojo etapo statybas planuojama baigti 2025 metų pabaigoje, investicijos į jį sieks 19 mln. eurų.

Įmonė naujakuriams siūlys kelių skirtingų tipų būstus: „penthouse“ stiliaus butus, loftus aukštomis lubomis, miesto kotedžus su privačiais kiemeliais ir atskirais įėjimais, butus su terasomis.

Projektas „Baltupis“ iš viso užims 1,67 ha teritoriją, kuri yra išsidėsčiusi dviejuose sklypuose Didlaukio g., turinčiuose atskirus adresus. Pirmuoju etapu bus statomi gyvenamieji namai Didlaukio g. 53. Čia numatyta pastatyti 155 skirtingo tipo būstus, o pirmuose pastatų aukštuose įrengti 12 komercinių patalpų. 

Bendrovė yra gavusi statybos leidimą ir antrajam projekto etapui, kuris ateityje bus vystomas adresu Didlaukio g. 45B, tačiau šiuo metu, pasak „Realco“ vadovo Juliaus Dovidonio, koncentruojamasi į pirmojo etapo darbus.

Projektas išsiskirs unikaliais architektūriniais sprendimais, kuriuos sukūrė architektų biuras „Unitectus“, „SP architektų grupė“ ir architektų studija „Trys A. M.“. Jame pagal architektų vizijas iškils atskiri mažų tūrių kvartalai su uždarais kiemais bei privačiomis ir viešosiomis erdvėmis. Tai leis sukurti kvartalą, kuriame būtų vietos ir gyventojų tarpusavio bendravimui, ir privatumui. 

Iš viso 1–5 aukštų gyvenamųjų namų kvartale planuojama įrengti 368 skirtingo tipo būstus, 21 patalpą, skirtą komercinei veiklai, 285 automobilių stovėjimo vietas, taip pat dviračių saugojimo vietų bei sandėliukų, rašoma pranešime spaudai.

Taip pat yra numatyta įrengti 60 kv. metrų ploto bendruomeninę erdvę, skirtą kvartalo gyventojų bendriems poreikiams: susirinkimams, renginiams, kitiems susibūrimams.

Kadangi tarp sklypų, kuriuose bus statomi daugiabučiai, yra įsiterpęs valstybei priklausantis žemės sklypas, čia ketinama įrengti visuomenei atviras viešas žaliąsias erdves, jungiančias atskirus projekto kvartalus, pasodinti želdinių, pastatyti mažosios architektūros elementų. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video