Top Baneris

„Realco“ ketina statyti kvartalą Pašilaičiuose

2023 liepos 31 d.
Kvartalasiviraus
„313 architects“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ planuoja tolesnę plėtrą sostinės Pašilaičių mikrorajone, kur Justiniškių g. 126 adresu ketina statyti daugiabučių kvartalą. Vilniaus miesto savivaldybei po viešinimo procedūrų pritarus projektiniams pasiūlymams, NT vystytojas ruošiasi statybos leidimo gavimui. Jį bendrovė tikisi gauti 2024 m. pirmąjį ketvirtį.

2,097 ha ploto sklype suprojektuotame kvartale planuojama įrengti 499 butus, taip pat 24 komercines patalpas pastatų pirmuosiuose aukštuose, 412 vietų automobiliams. Numatoma, kad kvartalas galėtų būti vystomas dviem etapais, rinkai atitinkamai pasiūlant 266 ir 233 butus.

„Turime parengtą ir patvirtintą sklypo detalųjį planą, į kurį yra integruoti konkurso nugalėtojų architektūriniai sprendiniai. Netrukus pradėsime rengti techninį projektą ir ruošti kitus dokumentus statybos leidimui gauti. Jo tikimės kitų metų pradžioje. Tuomet, atsižvelgę į situaciją rinkoje, spręsime dėl projekto statybų starto ir eigos“, – sako „Realco“ vadovas Julius Dovidonis.

Gyvenamųjų namų kvartalą sudarys šeši 5-ių ir vienas 8-ių aukštų korpusai, kuriuose projektuojami 1–4 kambarių butai, jų plotas – 24–88 kv. metrai. Pirmame aukšte projektuojamiems butams numatoma įrengti medines terasas, kituose – projektuojami balkonai.

Projekto viziją įgyvendina architektų studija „313 architects“, kurie praėjusių metų rudenį laimėjo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą. Pagrindinė projekto idėja – tvarkingi perimetrinio užstatymo tūriai, lūžtantys į du kvartalus, kurių viduryje yra viešoji ir pereinama žalioji erdvė.

Pasak J. Dovidonio, norima, kad projektas savo sprendiniais būtų patrauklus jaunoms šeimoms, kurių bendruomenė sparčiai gausėja šioje Pašilaičių mikrorajono dalyje kylant naujiems gyvenamųjų namų kvartalams.

Šiuo metu Justiniškių g. sklypas yra užstatytas sandėliavimo ir kitais statiniais, kuriuos planuojama nugriauti, o jų vietoje sukurti namus.

Virbelikig
„313 architects“ vizualizacija

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video