Top Baneris

„Realco“: butų kainos sostinėje didžiausios per 15 metų

2022 vasario 1 d.
butai realco butu kainos
Adobe Stock nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vienos didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, per šių metų sausį pirminėje Vilniaus  NT rinkoje parduoti 343 būstai, iš kurių 185 ekonominiame segmente, 140 vidutiniame ir vos 18 prestižiniame.

Palyginti su rekordiniu praėjusių metų sausiu, pirmąjį šių metų mėnesį pardavimai sumenko dvigubai, o laisvų būstų skaičius mažėjo trečdaliu.

Sausio mėnesį startavus keliems NT projektams, būstų sandėlio kreivė atitrūko nuo praėjusių metų pabaigoje buvusių žemumų ir perlipo 3000 vnt. ribą. Šiuo metu pirkėjai gali rinktis iš 3014 būstų.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

„Metus pradėjome dar labiau ūgtelėjusiomis būstų kainomis. Šiuo metu vidutinė buto kvadratinio metro kaina naujos statybos projekte Vilniaus mieste siekia 2559 eurus – tokio aukšto kainos vidurkio per 15 metų nesame fiksavę.

Skaičiuojame, kad kvadratinio metro kaina naujai į rinką paleidžiamuose projektuose šiuo metu yra vidutiniškai 200 eurų didesnė nei analogiškos lokacijos ir išpildymo jau anksčiau pardavinėjamuose projektuose. Ženklų, kad kainos galėtų mažėti kol kas vis dar nematome“, – pastebi bendrovės „Realco“ finansų direktorius Lukas Cicėnas.

„Realco“ per pirmąjį metų mėnesį sostinės pirminėje rinkoje pardavė 25 būstus, tai yra dvigubai mažiau nei praėjusių metų sausį.

 

Spaudos pranešimas – laisvai platinamos publikacijos žiniasklaidai, už kurių turinį redakcija neatsako. Dėl jų publikavimo sprendžiama atsižvelgiant į turinio aktualumą visuomenei. Pranešimų tekstas gali būti redaguojamas, siekiant jį konkretizuoti.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video