Raseiniuose iškilo viena moderniausių šalies turgaviečių

2020 sausio 29 d.
raseiniai

Savivaldybės iniciatyva per vienerius metus Raseiniuose teritorijoje, esančioje tarp Algirdo, Maironio ir Turgaus gatvių, iškilo viena moderniausių šalies turgaviečių, kurios statyboms iš viso skirta 1 578 116,77 € dydžio suma. Ši prekyvietė išsikirs ne tik šiuolaikiška, vakarietiškus standartus atitinkančia infrastruktūra, tačiau ir turės unikalų bruožą – bus pritaikyta kultūrinei veiklai.

Padėtis buvo itin kebli

Reikšmingas pokytis yra tai, kad patrauklioje vietoje esanti prekyvietė bus visapusiškai pritaikyta smulkios prekybos veiklai. Anksčiau situacija buvo visiškai kitokia: atvirai lauko prekybai skirti monolitinių gelžbetonio konstrukcijų paviljonai ženkliai išsiskyrė iš supančios aplinkos, darkė bendrą vaizdą ir kliudė organizuoti prekybą.

Dėl netinkamos infrastruktūros, prekybos vietos neatitiko nei prekybininkų, nei pirkėjų lūkesčių, galiausiai. Visa tai trukdė smulkiojo verslo plėtrai.

Įvyko esminiai pokyčiai

Dabar situacija pasikeitė iš esmės atnaujinta aikštės danga, įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, lietaus nuotekų tinklai, apšvietimas, pastatyti dveji atviri paviljonai bei rekonstruoti ir naujam gyvenimui prikelti du pastatai, sukurtos šiuolaikiškus standartus atitinkančios prekybos vietos, galiausiai, sutvarkyta bei funkcionaliai suskirstyta teritorija racionalizuojant jos veiklą prekybos metu.

„Įkurdami vieną moderniausių šalies prekyviečių, tikimės sudaryti šiuolaikiškas darbo sąlygas bei paskatinti smulkaus verslo plėtrą“,- teigė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis.

raseiniu turgus 1

Vaizdas prieš statybas.

Svarbu pabrėžti, kad prekyvietės modernizavimas leidžia išplėsti prekybos laiką. Tai turėtų pagerinti prekybos sąlygas ir paskatinti tiek smulkaus verslo plėtrą.

Unikalus projektas

Raseinių turgavietės išsiskiria tuo, kad joje numatoma plėtoti aktyvią kultūrinę veiklą, taikyti erdves mugių bei koncertų reikmėms. Ši idėja kilo, atsižvelgus į turgaviečių istoriją, kuriose nuo pat jų atsiradimo laikų vyko aktyvus visuomeninis gyvenimas.

„Mūsų tikslas ir noras buvo sujungi klasikinius turgaviečių bruožus, kultūrą ir šiuolaikinius standartus atitinkančią architektūrą“,- pastebi Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus.

Tolesni darbai

Savivaldybė, atsižvelgusi į Centrinės projektų valdymo agentūros įžvalgas, planuoja skelbti nuomos arba koncesijos konkursą bei ieškoti prekyvietės operatorius.

Projektą bendrai finansuotas Lietuvos Respublika, Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei Raseinių rajono savivaldybės lėšomis.

Komentarai