Top Baneris

Radviliškio baseino statyba – preciziškai

2018 kovo 5 d.
Radviliškio baseinas
Radviliškio baseinas.
Pasidalykite straipsniu

Simbolinės juostelės kirpėjų rikiuotė praėjusių metų pabaigoje rinkosi Radviliškyje – čia atidarytas naujas modernus baseinas. Kad Radviliškio baseinas iškiltų, rajono savivaldybės specialistams prireikė nemažai pastangų. Planai turėti modernų baseiną puoselėti dar nuo 2005 metų, projektas pradėtas rengti 2008-aisiais, tačiau įstrigo dėl prasidėjusios ekonominės krizės.

Pasitelkė skirtingas konstrukcijų sistemas

Simboliniu kapsulės įkasimu 2015-aisiais startavę darbai bendrovės „Raseinių statyba“ pastangomis užbaigti per pustrečių metų (baseino projekto autorius – architektas Marius Šlančius, techninio projekto vadovas – Tomas Burokas).

Pradžioje planuota, kad šalia Radviliškio sporto mokyklos pastatytas baseinas tarnaus tik sportui, tačiau vėliau projektas pakoreguotas – sumažinus tribūnas praplėsta SPA zona: įrengta sūkurinė vonia, hidromasažinis baseinas su kriokliu, vaikams skirtas baseinėlis (40 cm gylio.) Papildomai suprojektuotos dvi pirtys su „linksmaisiais“ dušais. Projektuotojų pasiūlytas racionalus sprendimas – sustumiamosios tribūnos, kurios ištraukiamos tik vykstant varžyboms. Dviaukščiame baseino pastate įrengti 6 plaukimo takai (kiekvienas jų – po 25 metrus). Baseine panaudota pakeliamojo dugno technologija.

Projekto vadovas T. Burokas pasidžiaugė, kad užsakovo parengta tinkama projektavimo užduotis padėjo be didesnių nesklandumų suprojektuoti pastatą su baldais, technologine įranga, kavinės zona su maisto paruošimo įranga, sporto salę, taip pat laiko fiksavimo sistemą, o tai leidžia baseiną naudoti ne tik sveikatinimui, bet ir organizuojant įvairaus rango varžybas.

Baseine bus rengiamos ne tik tarptautinės varžybos, bet ir plaukimo pamokos vaikams.

Baseine bus rengiamos ne tik tarptautinės varžybos, bet ir plaukimo pamokos vaikams.

Generalinio projekto rangovo „Raseinių statybos“ generalinis direktorius Saulius Bekampis sunkiai besuskaičiuoja, kiek projektų įmonė įgyvendino per daugiau nei penkiasdešimt veiklos metų. Tad ir baseino Radviliškyje statybos nebuvo ypatingas iššūkis. Bene daugiausia pastangų prireikė betonuojant dviejų metrų gylio baseino vonią. Beje, šiame projekte „Raseinių statyba“ subrangovus pasitelkė tik inžinerinėms sistemoms, baseino technologijoms sumontuoti.

Plaukimo baseino vonia monolitinio gelžbetonio, kad būtų užtikrintas maksimalus sandarumas ir nelaidumas vandeniui. Baseino vonios dugnas išbetonuotas ant polių, tuomet suformuotos baseino sienos. S. Bekampis paaiškino, kad visi betonavimo darbai atlikti preciziškai, garantuojant baseino vonios stiprumą ir ilgaamžiškumą.

Kita „Raseinių statybai“ patikėta nelengva užduotis – ypač tiksliai išmatuoti baseino takelių ilgį, t. y. atlikus betonavimo, hidroizoliacijos, apdailos darbus, takeliai turėjo išlikti 25 metrų ilgio – nei milimetru daugiau, nei mažiau.

Nors Radviliškio baseino pastatas palyginti nedidelis, bet įdomus tuo, kad buvo suprojektuotos ir panaudotos praktiškai visos rinkoje egzistuojančios konstrukcijų sistemos: monolitinis gelžbetonis, surenkamasis gelžbetonis, gelžbetonio trisluoksniai sieniniai elementai, klijuotosios medienos sijynas, plieninės konstrukcijos ir mūras.

Sukūrinė vonia ir baseinas vaikams atsirado sumažinus tribūnų skaičių.

Sukūrinė vonia ir baseinas vaikams atsirado sumažinus tribūnų skaičių.

Lankytojai – į baseiną ir konferenciją

Baseino įrengimo specifika lėmė, kad pagrindinis pastato karkasas – surenkamojo gelžbetonio. Šis sprendimas pasirinktas dėl statybos ir montavimo darbų racionalumo ir greičio. Baseino denginio konstrukcijos medinės: viena vertus, dėl labai gero medienos atsparumo chloringos aplinkos poveikiui, antra vertus, konstrukcijai liaunumo suteikia ir skėtimo jėgas eliminuoja dvi plieninės santvaros, padengtos antikorozine danga. Plieninės konstrukcijos pasirinktos ir projektuojant konsolinę pastato dalį virš pagrindinio įėjimo.

Fasadų apdailai panaudotos ilgaamžės, klimato poveikiui atsparios klinkerio plokštės. Fasadams apšiltinti pasitelkta ventiliuojamojo fasado sistema. Beje, dėl nedėkingų hidrogeologinių sąlygų (statinys pastatytas buvusioje pelkėje) pastatas suprojektuotas be rūsio.

Radviliškio baseino pastate sumontuoti rotaciniai vėdinimo įrenginiai, kurių šilumogrąžos koeficientas ne mažesnis kaip 70 procentų. Baseino patalpoje naudojami nerūdijančiojo plieno ortakiai, o baseino vandens filtrų užpildui naudojami filtravimo stiklo rutuliukai. Vandens valymo medžiagų dozatorius – su uždaro tipo chloro elektrodu. Panaudotos taupios vandens panaudojimo sistemos, o apšvietimui – LED šviestuvai.

radviliskio baseinas 4

Pirmame dviaukščio pastato aukšte įrengta registratūra, kavinė, konferencijų salė, techninės ir administracinės patalpos. Antrame – persirengimo patalpos, dušai, pirtys, treniruoklių salė, soliariumas.

SPA zonoje suprojektuota keraminių plytelių, mozaikų, apdaila. Nedidelių matmenų plytelės ypač tiko išlenkimams, apskritimams apdailinti. Vienoje pirčių dėmesį atkreipia mėlynas dinamiškas apšvietimas su judančiomis ir besikeičiančiomis spalvomis. Šviesolaidinis apšvietimas plytelių sienose atrodo lyg žvaigždėtas dangus.

Bendrovė „Raseinių statyba“ šiuo metu darbuojasi gimtajame krašte – kaip tik pradėjo įgyvendinti Raseinių Nepriklausomybės gynėjų aikštės rekonstrukcijos projektą, ypač didžiuojasi pastatytais apžvalgos bokštais Meteliuose, Veisiejuose, Ventos regioniniame parke, tyrimų ir plėtros laboratorija Pabradėje, Bebirvų dvaro rekonstrukcija. Dar vienas bendrovės darbų baras – pramoninės paskirties pastatų statybos. Žinoma, ir šiuo metu ypač aktuali renovacija.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video