Architektai tvirtina – lietuviai į grindų dangas linkę investuoti bene daugiausia. Vieni – tikėdamiesi individualumo ir išskirtinumo, kiti – vildamiesi grindų danga vaikščioti keliolika metų. Ar egzistuoja racionaliausias sprendimas? Taip, jei žmogus, įsirengdamas būstą, pasikonsultuoja su grindų pardavėjais, turinčiais įvairiausių sprendimų, ne vieną konkrečią grindų dangą.
[su_quote]Dažnas sprendimas lietuvių namuose derinti skirtingas grindų dangas – apsiriboti plytelių ir kitos grindų dangos kombinacija, o tai reiškia ne visuomet paprastą spalvų, tekstūrų, grindų aukščių, siūlių derinimą.[/su_quote]
Atradimas – vinilinė danga
Renkantis grindų dangas, dažniausi jai keliami kriterijai yra kaina, išvaizda, priežiūros būdai ir atsparumas aplinkos sąlygoms. Grindų prekybos tinklo „Geros grindys“ specialistai antrina: vieniems racionalumas siejasi su grindų dangos kaina, kitiems su ilgaamžiškumu, nesudėtinga eksploatacija arba mados vėjais.
Dažnas sprendimas lietuvių namuose derinti skirtingas grindų dangas – apsiriboti plytelių ir kitos grindų dangos kombinacija, o tai reiškia ne visuomet paprastą spalvų, tekstūrų, grindų aukščių, siūlių derinimą. Interjero architektai turi šiuolaikišką ir racionalų sprendimą – vieną grindų dangą naudoti visose erdvėse.
Lietuvių pamėgtas variantas – vinilinė grindų danga, puikiausiai deranti vonios kambaryje, koridoriuje ar virtuvėje. Vinilinė danga yra tokia pat atspari kaip laminatas, tik komfortiškesnė, atsparesnė drėgmei, jaukesnė. Jai nereikalinga intensyvi priežiūra. Pasirinkus naujovę rinkoje – kamštinį vinilą – užtikrinamas akustinis ir šiluminis komfortas.
Tinklo „Geros grindys“ specialistai teigia: vinilas vinilui nelygus. Pasirinkimas beribis: klijuojamosios arba surenkamosios plytelės, itin tylus ir šiltas kamštinis vinilas ar ekologiškos sudėties grindų danga. Klientai gali pasirinkti jiems priimtiniausią variantą, atsižvelgę į kainą, norimas ypatybes ar komfortą.
[one_half padding=”0 2px 0 2px”] [/one_half] [one_half_last padding=”0 2px 0 2px”] [/one_half_last]Turi priešnuodį mitams
Amerikiečiai kilimine grindų danga noriai išsikloja visus namus. Lietuviai vis dar dvejoja. Ir visai be reikalo! Profesionalioms kiliminėms grindų dangoms skirtas pluoštas sukurtas taip, kad danga būtų netepli, lengvai valoma, antistatiška, ypač atspari ar labai komfortiška.
Pagamintos iš aukščiausios kokybės žaliavų, šios kiliminės dangos ypatybės nesikeičia daugelį metų. Be to, jų gamybai naudojamos žaliavos savo sudėtyje neturi sveikatai žalingų medžiagų, o gamybos procesas nekenksmingas aplinkai.
Teiginys, kad kiliminėje dangoje kaupiasi dulkės, tinka tik pigiausioms grindų dangoms. Jei ji kokybiška – dulkės kaupiasi paviršiuje, yra lengvai nusiurbiamos, o dėmės nesunkiai išvalomos. Prabangiausiuose viešbučiuose beveik visuomet paklota kokybiška kiliminė danga: ne todėl, kad ji prabangi, o todėl, kad tai – komfortiškas ir praktiškas sprendimas.
Ištikimi medžiui
Medinės grindys taip pat gali tapti ne tik svetainės, bet ir koridoriaus ar virtuvės, o tinkamai užsandarinus patalpos perimetrą ir laiku pašalinus drėgmę, ir vonios kambario akcentu. Tam pakanka nebrangios pagalbos: apsauginio grindų kilimėlio, kilimo ar baldų apsaugų. Su šiais pagalbininkais medinių grindų dangų tarnavimo laiką galima prailgini kone dvigubai.
Be to, grindų dangos gali būti puikiausiai panaudotos ir sienų apdailai. Tam, pavyzdžiui, skirtas prie sienų klijuojamas parketas, tiesa, įsigijus specialių klijų ar profilių, galima tvirtinti ir tradicinę grindų dangą.
Jei racionalumą siesime su ilgaamžiškumu, tuomet patariama rinktis parketlentes. Ši danga tarnauja maždaug trisdešimtmetį, jas keliskart galima atnaujinti. Sudėvimas tik viršutinis parketlentės sluoksnis. Skaičiuojama, kad standartiškai parketlentės storis siekia 3,5 mm, eksploatacijai pakanka 2 mm, o vienam atnaujinimui užtenka 0,5 mm. Parketlentes galima įrengti dviem būdais: slankiuoju arba klijuojant prie pagrindo. Parketlentes klijuoti specialiais klijais racionalu: užtikrinamas akustinis komfortas, greičiau šyla šildomos grindys.
Vinilinė grindų danga ar laminatas, tarnaujantys maždaug 15 metų, nėra atnaujinami. Tiesa, nedidelius įbrėžimus vinilinės grindų dangos paviršiuje galima pridengti panaudojus specialią priemonę. Beje, JAV ir Europoje medinės grindys kilsteli būsto vertę. Panaši tendencija formuojasi ir Lietuvoje.
Renkantis medines grindų dangas, pirkėjams tenka apsispręsti – rinktis laką ar alyvą. Pasirinkus laką, šiek tiek prarandamas medžio šiltumo pojūtis, o renkantis alyvą – aukojamas priežiūros patogumas, nes paviršius yra jautresnis, tačiau labai malonus ant jo vaikščioti basomis.
Racionalus tinklo „Geros grindys“ specialistų siūlomas sprendimas – itin matinis BOEN „Live Pure“ lakas, atrodantis ypač natūraliai, lyg būtų be jokio padengimo, sykiu nereikalaujantis jokios specialios priežiūros. Toks paviršius skirtas ieškantiems natūralumo, jaukumo, bet neturintiems laiko grindų dangos priežiūrai.
Kalbant apie medinių grindų paviršius, vietoj blizgių vis dažniau pasirenkami matiniai paviršiai. Toks sprendimas praktiškas ir estetiškas: atrodo natūraliai, ant jo mažiau matomi pažeidimai.
Vienas racionalių sprendimų – laminuota grindų danga. Tik įsigyjant nereikėtų pamiršti ir kokybiško akustinio pagrindo, tik taip išvengsite erzinančio laminuotų grindų kaukšėjimo. Kamštinės grindys racionalios tiems, kam reikia didelio akustinio ir šiluminio komforto.
Tvarus požiūris į aplinką
Vienas iš racionalumo kriterijų galėtų būti ekologija. Specialistai atkreipia dėmesį, kad, renkantis medines grindis, reikėtų atsižvelgti, ar jos pagamintos iš medienos, atkeliavusios iš sertifikuotų ir tvariai valdomų miškų. Taip pat – koks yra grindų gamybos procesas: kaip panaudojamos atliekos, ar nėra naudojama aplinkai ir vartotojui kenksmingų medžiagų. Galiausiai, ar vinilinių grindų dangų gamyboje nenaudojamas formaldehidas ar ftalatai.
Svarbu atsižvelgti į tai, ar klijai ir lakai pagaminti nenaudojant tirpiklių ir kitų kenksmingų medžiagų.
RĖMĖJO TURINYS