Top Baneris

QS pasaulio universitetų reitinge – dviejų Lietuvos universitetų kilimas

2017 birželio 8 d.
Vilniaus universitetas. E. Kurausko nuotr.
Vilniaus universitetas. E. Kurausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvai laužant ietis dėl universitetų jungimosi projektų, tarptautinis universitetų reitingas „2017–2018 QS World University Rankings“ pažymėjo neeilinį įvykį – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos žymiai šoktelėjo reitingų lentelėje bei pateko tarp 2,1 proc. geriausių pasaulio universitetų.

Aukščiausiai tarp Lietuvos universitetų atsidūrė Vilniaus universitetas (VU) – naujajame reitinge jis yra 401–410 vietoje (praėjusiais metais buvo 481–490). Antras geriausiai įvertintas ir didžiausią šuolį padaręs – Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), kuris užima 551–600 vietą tarp visų reitinguotų pasaulio universitetų (anksčiau buvo 701+ kategorijoje). Į reitingą taip pat pateko ir KTU bei VDU, kurie atitinkamai užima į 701–750 ir 801–1000 vietų kategorijas (praėjusiais metais abu universitetai buvo 701+ kategorijoje).

„Į šį tarptautinį QS reitingą patenka tik 4 Lietuvos universitetai, o du iš jų demonstruoja vis geresnius rezultatus. Žinant, kad reitinguojamų pasaulio aukštųjų mokyklų vis daugėja, šuolis aplenkiant 100–150 universitetų yra išties didelis. VU ir VGTU dabar yra užsitikrinę tvirtas pozicijas tarp geriausių 2,1 proc. pasaulio universitetų. Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės parengtą universitetų tinklo optimizavimo planą, 2021 m. du Lietuvos universitetus norima matyti geriausiųjų 500-uke. Šių metų rezultatai patvirtina, kad šis tikslas yra realiai įgyvendinamas, nes stipriausios Lietuvos aukštosios mokyklos dėl to jau aktyviai bei nuosekliai dirba. Jeigu sulauksime vyriausybės paramos, o aukštojo mokslo reforma bus įgyvendinta, tikimės, kad užsibrėžtą kartelę galėsime pakelti dar bent šimtu pozicijų aukščiau“, – sako VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Geriausių pasaulio universitetų trejetuke, kaip ir praėjusiais metais, išlieka Masačusetso technologijos institutas, Stanfordo universitetas ir Harvardo universitetas.

Universitetams balai buvo skiriami įvertinus jų akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų santykį padaliniuose, citavimo dažnumo rodiklį, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių.

„QS World University Rankings“ yra didžiausias nepriklausomas pasaulinis universitetų reitingas. Šiais metais iš visų 26 tūkst. pasaulio universitetų tik 1000 pateko į reitingą. QS reitingų komanda išanalizavo daugiau nei 12 mln. mokslinių darbų, apklausė 115 tūkst. darbdavių bei akademikų.

VGTU nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video