Top Baneris

Teismas nusprendė: PST turi ištaisyti defektus VU Gyvybės mokslų centre ir atlyginti nuostolius (1)

2022 gruodžio 19 d.
JKALmokslo2016031522
Foto - Juliaus Kalinsko
Pasidalykite straipsniu

 

Viena didžiausių šalies statybos įmonių – Panevėžio statybos trestas (PST) per metus turi ištaisyti broką statant Vilniaus universiteto (VU) Jungtinį gyvybės mokslų centrą Saulėtekyje bei padengti per 23 tūkst. eurų  universiteto nuostolius, nusprendė teismas.

Panevėžio apygardos teismas gruodžio 13 dieną iš dalies patenkino mokslo įstaigos ieškinį ir pripažino, kad 2013-2015 metais statydamas naujus VU mokslo korpusus PST dalį darbų atliko netinkamai. 

„Dėl netinkamų darbo projekto sprendinių ir atliktų statybos rangų darbų nebuvo tinkamai įrengta pastato elektrotechninė dalis, dėl ko ne tik įvyko gedimai, bet ir nebuvo tinkamai reguliuojama įtampa elektros srovėje, kas lėmė didesnės ieškovės išlaidas už suvartotą elektros energiją“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismas taip pat pripažino, kad dėl pasikartojančių elektros tinklo avarijų centro pastate Saulėtekio al. 7 universitetas per kelerius metus patyrė per 23 tūkst. eurų nuostolių, kuriuos PST privalo atlyginti, taip pat per vienerius metus pašalinti  elektrotechninės dalies defektus.

VU nurodė, kad Gyvybės mokslų centre 2015 metų pabaigoje užbaigus statybas jau 2018 metų liepą statinių elektros  įrenginyje sprogo kondensatorius, o po metų – kondensatorių baterijos, dalis jų sugedo.

Teismo nutartyje rašoma, kad 2020 metų kovą VU kreipėsi į PST prašydamas ištaisyti trūkumus, tačiau rangovas atsisakė tai padaryti nurodydamas, jog skydų gedimas atsirado dėl netinkamo naudojimo. 

Sprendimas per 30 dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui,


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Na

    2022-12-19, 14:30  

    Aisku skus ir dar teismai nagrines 3 metus

Rekomenduojami video