Top Baneris

Proveržis Kaišiadoryse: pirmą kartą nuo nepriklausomybės inicijuojama daugiabučių kvartalo statyba

2023 kovo 10 d.
daugiabutis kaisiadoryse
„Archihauzas“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Kaišiadorių rajono savivaldybę pasiekė prašymas išduoti statybų leidimą keturių daugiabučių namų Parko g. 21 statyboms. Tai pirmas tokio masto projektas Kaišiadoryse per nepriklausomos Lietuvos istoriją. Savivaldybės atstovai su SA.lt portalo redakcija pasidalijo, kad ir anksčiau būta iniciatyvų vystyti nekilnojamąjį turtą (NT), bet tik šiuo metu pasiektas kokybinis lygis. Savivaldybė tikslingai siekė atkreipti NT vystytojų dėmesį, ir jai pavyko. Prie to prisidėjo ne tik pastangos, bet ir keletas kitų faktorių: bendrovės „Komfovent“ investicijos, palanki geografinė padėtis. Taip pat Kaišiadorių miestas taps viena iš regioninių „Rail Baltica“ stočių, kas leis rinktis gyvenimą ir darbą nebūtinai kamščių kamuojamoje sostinėje ar Kaune. 

Kaišiadorių perspektyvos

Miesto savivaldybė džiaugiasi būsimu NT projektu ir pažanga, kurią jis simbolizuoja. „Tai, kad Kaišiadoryse yra planuojamas daugiabučių namų kvartalas, liudija šio krašto perspektyvas. Tikrasis gyventojų skaičiaus augimas ir demografinių rodiklių gerėjimas turėtų prasidėti tuomet, kai pagerės situacija nekilnojamojo turto rinkoje. Butų paklausa Kaišiadoryse yra, bet pasiūlos trūko. Iš dalies ši situacija lėmė ir gyventojų skaičiaus mažėjimą, nes neturint kur patogiai įsikurti Kaišiadoryse, gyventojai imdavo žvalgytis į kitus rajonus. Kildavo problemų pritraukti naujakurius, nes jiems patrauklių būstų krašte paprasčiausiai nebūdavo. Nors ši problema dar nėra visiškai išnykusi, bet džiaugiamės pasiektais rezultatais“, – pasakoja Kaišiadorių rajono mero patarėjas Audris Narbutas.  

Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus išreiškė lūkestį, kad tolesni daugiabučių kvartalo darbai vyks sklandžiai ir išdavus statybų leidimą, prasidės statybos. „Kaišiadorių kraštui labai reikia naujų butų pasiūlos, tiek vietos gyventojai, tiek ir potencialūs naujakuriai laukia kokybiško nekilnojamojo būsto mūsų rajone. Žinoma, vykdant statybas būtina siekti, kad aplinkiniams gyventojams kiltų kuo mažiau laikinų nepatogumų“, – teigia Kaišiadorių rajono meras.

Bendrovės „Komfovent“ investicijos davė pagreitį

Paklausus, ar naujojo kvartalo statybos planuojamos dėl „Komfovent“ vėdinimo įrenginių gamyklos veiklos Kaišiadoryse, savivaldybė teigė, kad visgi būstų pasiūlos stoka, strateginė Kaišiadorių kaip geografinio Vilniaus ir Kauno dvipolio centro padėtis ir taip būtų atvedusi investuotojus, bet bendrovės „Komfovent“ investicijos tai pagreitino. 

„Komfovent“ yra didžiausia investuotoja Kaišiadorių krašte nuo pat nepriklausomybės atkūrimo. Įmonė yra pasirengusi sukurti daug naujų gerai apmokamų darbo vietų, o tai, žinoma, skatina investuoti į nekilnojamojo turto vystymą mūsų krašte. Nuoširdžiai tikiu, kad šioje įmonėje dirbs ne tik esami, bet ir būsimi Kaišiadorių krašto gyventojai, kurių dalis pasirinks naujos statybos butus“, – vylėsi Kaišiadorių rajono mero patarėjas A. Narbutas. 

Tačiau jis pabrėžė, kad miesto plėtrai svarbūs ir kiti veiksniai. Kaišiadorių savivaldybė, siekdama pritraukti investuotojus nustatė itin palankų nekilnojamojo turto plėtros mokesčio tarifą, kuris dešimtis kartų yra mažesnis nei kaimyninėse savivaldybėse. 

Greitieji traukiniai leis rinktis Kaišiadoris, o ne Vilniaus ar Kauno kamščius

Kaišiadoryse pastaraisiais metais, kaip teigia savivaldybė, daugėjo privačių individualių namų „Beržyno“, „Ąžuolyno“ kvartaluose. Nemažai veiksmo vyksta ir Rumšiškėse. „Visgi šiuo metu yra pasiektas naujas kokybinis lygis. Jį lemia įvairios priežastys. Pavyzdžiui, savivaldybė ėmėsi kryptingai ieškoti nekilnojamojo turto vystytojų ir kalbėti apie mūsų rinkos patrauklumą bei strateginę geografinę padėtį.

Didelį impulsą davė ir žinia apie tai, kad Kaišiadorių miestas taps viena iš regioninių „Rail Baltica“ stočių. Miesto susisiekimas su Vilniumi, Kaunu ir net su Klaipėda ir Šiauliais jau ir šiandien yra geras, tačiau „Rail Baltica“ reiškia visiškai naują lygį. Planuojama, kad greitieji traukiniai Kaišiadoryse stos kas pusę valandos nuo 6 valandos ryto iki 23 valandos vakaro. Kelionės trukmė į Kauną sieks iki 12 minučių, o į Vilnių iki 20 minučių. Taigi laiko atžvilgiu kelionė iš Kaišiadorių į Vilniaus miesto centrą truks neretu atveju truks net trumpiau nei iš sostinės miegamųjų rajonų. Tai liudija didelį Kaišiadorių potencialą“, – Kaišiadorių rajono mero patarėjas. 

Naująjį daugiabučių kvartalą statys vystytojo Aliaus Jankausko valdoma UAB „Vakaro alėja“, kuri šiuo metu stato daugiabutį Palangoje. Šio objekto projektiniai pasiūlymai visuomenei viešame svarstyme buvo pristatyti rugpjūčio 12 d.

Screenshot 2023 03 03 at 10.29.59

„Archihauzas“ vizualizacija


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video