Top Baneris

Prokuroras nutraukė tyrimą dėl Vilniuje nukirsto brandaus ąžuolo

2023 rugpjūčio 18 d.
646b3bbbceb0320230522zged193
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus apylinkės prokuroras nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl savavaldžiavimo, pradėtą, kai sostinės Ceikinų gatvėje buvo nupjautas brandus ąžuolas.

Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, toks sprendimas priimtas konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, nes nupjovus ąžuolą nebuvo padaryta didelė žala.

Pasak prokuratūros, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad statybos projektą Vilniaus centre vysčiusi nekilnojamo turto bendrovė šį ąžuolą nukirto nesilaikydama įstatymais nustatytos tvarkos ir be Vilniaus miesto savivaldybės išduoto leidimo jį kirsti.

Ikiteisminio tyrimo metu Vilniaus miesto savivaldybės administracija, remdamasi savo patvirtina metodika, paskaičiavo, jog aplinkai buvo padaryta 141 tūkst. eurų žala, o Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcija, remdamasi Aplinkos ministerijos patvirtinta metodika, nurodė, jog neteisėtai nukirtus ąžuolą aplinkai buvo padaryta 2889 eurų žala.

Kaip teigia prokuratūra, nutraukdamas ikiteisminį tyrimą prokuroras vadovavosi Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus valdybos Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos apskaičiuota aplinkai padaryta žala, nes Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas gegužės 24 dieną priimta nutartimi išaiškino, kad metodikas, susijusias su želdinių atkuriamosios vertės ir aplinkai padarytos žalos apskaičiavimu, tvirtina Aplinkos ministerija.

6468c553ecf8520230520lbal38751
2023-05-20, Sostines centre nukirstas šimtametis ažuolas. Vilnius, 2023 m. Gegužes 20 d. (Lukas Balandis/BNS).

Atsižvelgdamas į Lietuvos teismų praktiką šios kategorijos bylose prokuroras konstatavo, jog tokio dydžio turtinė žala nėra Baudžiamojo kodekso dispozicijos numatyta didelė žala, kuri yra būtina kvalifikuojant savavaldžiaujant atlikus kaltininkų veiksmus kaip nusikalstamus. 

„Nenustačius visų būtinų nusikalstamos veikos sudėties objektyviųjų požymių ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas“, – teigiama pranešime.

Šio ikiteisminio tyrimo metu buvo gauta duomenų apie galimai padarytą administracinį nusižengimą, todėl nutarimui įsiteisėjus medžiaga dėl galimai padaryto administracinio nusižengimo bus perduota aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnas, tyrimą organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 2-ojo skyriaus prokuroras.

Gegužės pabaigoje Vilniaus Ceikinių gatvėje, privačiame sklype, buvo nupjautas brandus ąžuolas, įtariama, nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos.

Ąžuolą nupjovusiai bendrovei „Rinktinės NT“ sostinės savivaldybė tuomet pranešė skyrusi 141 tūkst. eurų baudą. Bendrovė dėl šio žingsnio atsiprašė, tačiau savo kaltę neigė ir tvirtino, jog veikė pagal galiojantį detalųjį planą, taip pat siūlė miesto valdžiai ąžuolą perkelti.

Vilniaus miesto savivaldybė dėl ąžuolą Vilniaus centre nupjovusios įmonės nesumokėtos baudos pateikė ieškinį teismui.

Savo ruožtu Aplinkos apsaugos departamentas įmonei skyrė beveik 2,9 tūkst. eurų baudą, bendrovei šios nesumokėjus, departamentas taip pat žadėjo teikti ieškinį teismui.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video