Top Baneris

Projekte Švedijoje – modernūs sprendimai iš Lietuvos: langai į surenkamus plytinius fasadus sumontuoti dar gamykloje

2022 spalio 12 d.
Projektas Švedijoje
Pasidalykite straipsniu

Pastatų gamintojai INHUS įgyvendindami projektą Švedijoje be įprastos darbų apimties pirmą kartą pristato ir išskirtinį sprendimą. Populiariame Malmės miesto rajone statomam moderniam studentų bendrabučiui plytiniai surenkami fasadai pristatyti jau su Lietuvoje įmontuotais langais.

„Švedijoje tokį sprendimą naudojame pirmąjį kartą siekdami suteikti klientams dar daugiau pridėtinės vertės, taupyti jų laiką ir kitus resursus. Elementuose langus įmontavus dar gamykloje, užsakovui lieka tik sureguliuoti juos objekte, o rūpintis langų pakėlimais bei montavimu jau nebereikia, tokiu būdu yra reikšmingai sutrumpinama projekto trukmė“, teigia INHUS pardavimo atstovas Vidmantas Šegžda.

 

INHUS šiame projekte yra atsakingi už pastato projektavimą, elementų gamybą Lietuvoje, transportavimą ir jų sumontavimą Malmės mieste. Pastatas su pilna plytų fasado apdaila buvo sumontuotas per 16 savaičių.

 

„Fasado elementai su plytine apdaila buvo visiškai išbaigti gamykloje, tad statybų vietoje juos liko tik sumontuoti. Taip galima atsiriboti nuo oro sąlygų, automatizuoti procesus ir padidinti našumą. Toks technologiškai pažangus sprendimas leidžia sutrumpinti bendrą statybų laiką, sumažinti kaštus fasado įrengimui objekte, racionaliau panaudoti resursus“, sako V. Šegžda.

V. Šegždos teigimu, pastatą gaminant gamykloje naudą jaučia ir aplinkinių vietovių gyventojai.

 

„Statomo bendrabučio kaimynystėje gyvenantys žmonės gali džiaugtis švaresne aplinka ir gerokai mažesniu triukšmo lygiu. Langų įmontavimas į fasadinius elementus dar gamykloje yra žingsnis tvarumo link“, – sako V. Šegžda.

Sprendimu pastate naudoti surenkamus fasadus su gamykloje įmontuotais langais džiaugiasi ir užsakovas – generalinis rangovas SSEA. Įmonės atstovas Jonas Folestamas pabrėžia sutaupytus laiko ir kitus resursus bei komandos iš Lietuvos universalumą ir profesionalumą.

 

„Tai, kad mūsų partneriai buvo atsakingi už konstrukcijų projektavimą, gamybą ir montavimą, mums sutaupė daug laiko ir papildomo darbo. Žinoma, iššūkių nepavyksta išvengti ko gero nė viename projekte – ne išimtis ir šis. Suprantama, jog montuojant langus gamykloje reikia dėti daugiau pastangų apsaugant juos nuo galimų pažeidimų logistikos metu. Žvelgiant į bendrą vaizdą, projekte pritaikyti sprendimai padėjo darbams vykti kur kas greičiau ir sklandžiau“, – teigia J. Folestamas.

Gaminiai su gamykloje imontuotais langais.jp g

 

Malmės universiteto studentų bendrabutis, kuriame įsikurs 105 studentai – vienas paskutinių projektų, užbaigsiantis modernaus, šalia jūros įsikūrusio „Västra hamnen“ rajono vystymą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video