Top Baneris

Projektas, pakeisiantis Klaipėdos įvaizdį: paviešintos naujos „Memelio miestas“ vizualizacijos (2)

2021 lapkričio 19 d.
memelio miestas klaipeda arches city projects
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Ketvirtadienį paviešintos naujos komercinio ir gyvenamojo kvartalo „Memelio miestas“ vizualizacijos. Apie tai paskelbė Klaipėdos architektas Romas Gailius.

„Džiugi žinia. Ilgai lauktas „Memelio miestas“ labai rimtai bunda. Va čia jau tikrai galime pasidžiaugti, nors kaimynui tai ir labai nepatinka. Kol kas tik virtualiai (projektiniai pasiūlymai), bet tikėkimės, kad išvysime ir realiai“, – rašė R.Gailius.

„City projects“ ir „Arches“ architektų parengtame projekte planuojama statyti naują pastatą, kurio antžeminės dalies plotas bus 8 431 kvadratinis metras, o požeminės dalies (automobilių statymo) – 5 079 kvadratiniai metrai.

Pastatas suprojektuotas kaip vienas statinys, bet stilistiškai jis atrodys kaip septyni atskiri pastatai. Projekte numatomi butai nuo 50 iki 100 kv. metrų ploto, prekyba turėtų prasidėti kitų metų vasarą.

Pastato projektuotojai praėjusiais metais laimėjo „Memelio miesto“ vystytojų paskelbtą architektūrinį konkursą. Projektas, pavadintas „Hanza“, tuomet komisijos buvo pripažintas geriausiu tarp 13 konkursui pateiktų darbų.

„Memelio miesto“ projektą vystančios „Stemma Group“ vienas vadovų Nerijus Tilindis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad planuojamos investicijos į šį projektą – apie 20 milijonų eurų.

„Investicijos bus tikslinamos, nes darbų ir medžiagų kainos kyla. Be to, šiuo projektu bus sukurta ir daugiau viso kvartalo išvystymui reikalingos infrastruktūros ir komunikacijų. Dar nėra nustatyta ir butų pardavimo kaina, kuri bus aiški tik pasirašius sutartį su statybos darbų rangovu“, – sako N. Tilindis.

Anot jo, butai tikrai bus brangesni negu dabar rinkoje esanti kaina. Planuojama, kad butų pardavimas naujajame name prasidės kitų metų vasarą, po to, kai bus gautas statybų leidimas. Name suprojektuoti butai nuo maždaug 50 iki daugiau nei 100 kvadratinių metrų ploto.

Numatoma, kad gyvenamieji namai galėtų būti pradėti statyti jau kitais metais kartu su biurų pastatu. Projektą planuojama užbaigti 2024 metais. Biurų pastatas ir pirmasis daugiabutis užima tik maždaug penktadalį visos „Memelio miesto“ teritorijos.

Susipažinti su naujo „Memelio miesto“ pastato projektiniais pasiūlymais galima Klaipėdos savivaldybės interneto puslapyje arba pačiame „Memelio mieste“ (Naujoji Uosto g. 3, Klaipėda). Pasiūlymus galima teikti iki gruodžio 3 d., kuomet įvyks viešas projekto pristatymas.

vakaru ekspresas

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Saulė

  2021-12-02, 19:20  

  Tokių špokinyčių/sandėlių jau prikleckuotas miestas.

 • Vytautas

  2021-11-24, 13:27  

  Nuo 1945 m. sausio 28 dienos, kuomet buvo „išvaduotas” Klaipėdos miestas nuo klaipėdiškių yra naikinamas ir miesto identitetas arba tapatybė, o dabar, antrosios nepriklausomybės laikais taip pat sąmoningai siekiama pakeisti Klaipėdos įvaizdį… Tai „išvaduojama” ir iš senbuvių, ir iš architektūrinio paveldo… Apgailėtinas genocidas.
  Istorinio naujamiesčio ir prekybos uosto teritorijoje yra archeologinis sluoksnis, vardinės įlankos („Balasto” ir kitos), ilgamečiai keliai ir krantinės, turinčios pavadinimus – neskelbiamas joks istorinio ryšio artefaktas, jo panaudojimas, o tos „špokinyčios” ir ypač jų stogai su langais nieko nesako apie senąjį Klaipėdos pastatų stilių… Masinio kompiuterinio braižymo pavyzdžiai. Gal kur naujame miesto rajone ir pritaptų, o čia gi jautri senamiesčio kaiminystė…
  Europos senieji miestai turi sektinų pavyzdžių, o čia – to nė su žiburiu nesimato…
  Užuojauta klaipėdiškiams ir naujakuriams. Nubrauktas bet koks ryšys su sena Klaipėda.

Rekomenduojami video