Top Baneris

Projektas – moderniai ir tvariai

2019 gegužės 6 d.
„Baltic Engineers“, „Creolink“
„Baltic Engineers“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šalia vakarinio Vilniaus aplinkkelio duris atvėrė tarptautinės įmonių grupės „Creolink“, vienijančios įmones „Libra Vitalis“, „Heliopolis“, „Dotpack“ Lietuvoje, „Printpack Service“ Latvijoje ir „Igepa Libra Vitalis“ Estijoje, pagrindinis biuras ir sandėlis.

Projektavimo ir statybos valdymas – vienose rankose

Į 12,4 tūkst. kv. m pastatą ir jo įrengimą „Creolink“ grupės įmonė „Libra Vitalis“ investavo beveik 9 mln. eurų. Projektavimo darbus ir statybos procesą koordinavo projektų valdymo ir inžinerinio konsultavimo bendrovė „Baltic Engineers“.

Bendrovei „Baltic Engineers“ patikėta sukontroliuoti visą procesą, kaip įprasta idealiu atveju – nuo idėjos iki statybų pabaigos: sklandžiai konkurso keliu atrinkti projektuotojus ir rangovus, valdyti projektavimo ir statybos darbus, optimizuoti sprendimus, vykdyti darbų techninę priežiūrą, užtikrinti kokybišką komunikaciją tarp projekto dalyvių ir t. t.

Pasak bendrovės „Baltic Engineers“ vadovo Dariaus Kvedaro, keičiantis požiūriui į logistikos ir pramonės kompleksus, projektuotojams ir statybų valdytojams tenka įveikti vis daugiau iššūkių.

„Pastaruoju metu itin didėja dėmesys dizainui, darbo vietų išskirtinumui, komfortui ir įsikūrimo sklandumui. Užsakovai tampa reiklesni aplinkos kokybei, todėl suvaldyti projektavimo ir statybos procesus vis dažniau patiki šiuolaikiškais metodais dirbantiems projektų valdytojams“, – teigia D. Kvedaras.

„Baltic Engineers“ turi sukaupusi nemažą patirtį ne tik projektuojant BIM aplinkoje, bet ir BIM modelio koordinavimo srityje. Bendrovės projektų vadovai ir techniniai prižiūrėtojai naudoja pažangiausią programinę įrangą, skirtą statybos proceso priežiūrai, defektų fiksavimui, išteklių ir laiko valdymui, turi galimybių statybvietėje naudoti 3D skenavimo įrankius. Bendrovės specialistai ne tik dirba su šiuolaikiškais įrankiais, bet ir stengiasi puoselėti savo darbo kultūrą, vertybes, todėl užsakovas gali būti ramus, kad turi patikimą ir atsakingą partnerį.

Ar tikrai projektų plėtotojai supranta, kad būtina investuoti į naujas statybos technologijas, kurios leidžia sutrumpinti statybos terminus, sykiu sumažinti žmogiškąjį veiksnį – klaidas? Tokių statytojų, anot D. Kvedaro, sparčiai daugėja. Labai svarbu, kad užsakovui būtų paaiškinta, kokią naudą jis gaus pasitelkęs vieną ar kitą įrankį. Juolab kad visi klientai siekia geriausio rezultato – kokybės, komforto arba galimybių kontroliuoti biudžetą. Taigi, sumažinti klaidų tikimybę itin svarbu.

„Baltic Engineers“ nuotr.

„Baltic Engineers“ nuotr.

Geriausi – po architektūros konkurso

„Baltic Engineers“ siūlymu, buvo surengtas uždaras architektūros konkursas, kurio visiems dalyviams sumokėtas honoraras. Pakviestos didžiausios projektavimo įmonės varžėsi teikdamos ne tik kainos pasiūlymus, bet ir būsimojo pastato viziją. Tradiciškai projektuotojai parenkami pagal mažiausios kainos pasiūlymą, o konkurse dalyvauja neatlygintinai.

Neabejojama – siūlymas rengti konkursą padeda siekti geriausios kokybės rezultato. Užsakovas gali įvertinti alternatyvas, matyti, koks yra skirtingų komandų požiūris į projektą, kokia jų projektavimo kultūra. Konkurso metu galima atsijoti silpnesnius projektuotojus arba idėjas, išsirinkti tokias, kurios atitinka lūkesčius. „Nauda, kurią suteikia galimybė palyginti ir rinktis tarp kelių skirtingų projekto idėjų, yra akivaizdi. Taip atrinktas projektas labiausiai atitiks užsakovo lūkesčius“, – teigia „Baltic Engineers“ vadovas.

Dar vienas sėkmingai įveiktas iššūkis: įpusėjus statyboms į procesą sėkmingai įtraukti papildomi projektuotojai – dvi interjero projektavimo kompanijos. Padaugėjus proceso dalyvių, iškilo poreikis koordinuoti jų veiksmus. Tapo būtina prižiūrėti, kad pastato ir interjero projektai neprieštarautų vienas kitam, ką ne visuomet paprasta pasiekti, jei statybos jau įsibėgėjusios.

„Baltic Engineers“ nuotr.

„Baltic Engineers“ nuotr.

Racionalu ir funkcionalu

Pastate, be sandėliavimo patalpų, buvo suprojektuotos 1300 kv. m ploto administracijos ir 1000 kv. m prekybos salės patalpos. Siekiant, kad visos projekto užduotys būtų vykdomos savo srities profesionalų, šių patalpų interjero dizainą kurti ir buvo patikėta skirtingoms bendrovėms.

Projekto rengimo ir statybos metu naudotas 3D projekto informacinis modelis (BIM). Pažangūs metodai leido suvaldyti nemažą pakeitimų srautą, operatyviai pastebėti projekto trūkumus ir juos laiku spręsti. Be to, tai pagreitino sprendimų priėmimą, todėl, nepaisant didelio projekto dalyvių skaičiaus, pavyko išvengti didelių nuokrypių nuo suplanuoto grafiko.

Antra vertus, nepakanka tik parengti pastato BIM modelį, svarbu, kad aktuali informacija išties pasiektų statybų aikštelę, kad visa projekto komanda dirbtų pažangiausiais įrankiais ir nuolat keistųsi informacija, reaguotų į pastabas, sektų statybų eigą.

„Baltic Engineers“ nuotr.

„Baltic Engineers“ nuotr.

Pastato poreikiai

Prie vakarinio Vilniaus aplinkkelio įsikūrusio pastato išskirtinumas matomas iš pirmo žvilgsnio. Specialiai jam buvo sukurti ir pagaminti banguojantys fasado elementai iš aliuminio. Pagrindinis įėjimas įrengtas po konsole, paremta įstrižomis kolonomis. Sandėlio dalį praskaidrina ryškiaspalvės rampų nišos.

Už dinamiško biurų korpuso fasado sukurtos išskirtinio dizaino darbo erdvės, kurių autoriai – architektų komanda „A2SM“. Pagrindiniu antro aukšto akcentu tapo atrijus, kuriame įrengtos drėkinimo sistemos palaikomas mikroklimatas džiugina ne tik augalus, bet ir pertraukas čia leidžiantį personalą.

Aplink oranžeriją išsidėsčiusių biurų interjerui panaudotos solidžios medžiagos: mozaikinis betonas, medžio vitrinos, keraminės plytos, palikti atviri betono paviršiai. Siekiant sumažinti aplinkos triukšmą, naudotos akustinės gipso lubos. Jose įleisti taškiniai šviestuvai matomi tik juos įjungus, tad vizualiniai trikdžiai nemaišo apžvelgti atviros erdvės ir mėgautis vaizdais pro vitrininius langus.

Prekybos salė, suprojektuota įmonės „Dizaino matas“, kurios specializacija – tokio interjero kūrimas, gerokai skiriasi nuo biurų erdvės. Joje dėmesys sutelktas į užsakovo siūlomą produkciją ir deramą jos eksponavimą.

„Baltic Engineers“ nuotr.

„Baltic Engineers“ nuotr.

Pagrindinės sandėliavimo salės aukštis yra beveik 15 metrų (12 metrų „švaroje“), todėl joje sumontuoti net 10,5 metrų – kone triaukščio namo – aukščio stelažai, retai sutinkami panašiuose pastatuose. Sandėliui šildyti pasirinkta spindulinio šildymo sistema, paremta infraraudonųjų bangų poveikiu.

Siekiant kuo didesnio erdvės universalumo, projektavimo metu buvo atsisakyta tarp stelažų ant lubų įmontuotos gesinimo sistemos. Vietoj jos suprojektuota šiuolaikiška ESFR gesinimo sistema, kuri netrukdo manevruoti keltuvams ir leidžia transformuoti sandėlio erdvę, neišardant priešgaisrinės sistemos vamzdyno. Kruopščiai apgalvoti manevravimo keliai, kompaktiškai išdėstytos pagalbinės erdvės ir racionalus patalpų zonavimas padėjo pasiekti didesnį patalpų naudojimo efektyvumą ir sumažinti statybos sąnaudas.

Kartu su įmone „Libra Vitalis“ pastate įsikūrė jos antrinės įmonės „Heliopolis“ darbuotojai. Šalia pastato, kuriam suteikta A energinio naudingumo klasė, įrengta per 140 vietų automobilių ir dviračių stovėjimo aikštelė.

„Poreikį sujungti mūsų logistikos pajėgas, vienoje vietoje turėti šiuolaikišką biurą ir prekių demonstravimo zoną jautėme jau seniai. Projektui ir jo įgyvendintojams kėlėme išties aukštus reikalavimus ir labai smagu, kad juos pavyko paversti realybe“, – sako įmonės „Libra Vitalis“ generalinis direktorius Paulius Adomėnas.

baltic engineers logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video