Top Baneris

Projektai, nestokojantys ambicijų

2017 spalio 6 d.
geroji projektų įgyvendinimo praktika
Kopenhaga. LNTPA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Naujausi plėtros projektai, geroji projektų įgyvendinimo praktika, taikomos pažangios technologijos energijos taupymo ir apskaitos srityje, darnios plėtros idėjų sklaidos iniciatyvos – kuo šiandien gyvena Kopenhaga ir Malmė?

Kopenhaga

Naujoji 16 tūkst. kv. m ploto būstinė yra DSV kultūros namai, atspindintys įmonės darbo kultūrą: čia derinamas funkcionalumas ir kokybė saugioje bei įkvepiančioje darbo aplinkoje. PLH architektų studija, įgyvendindama DSV viziją „viena kompanija – viena DSV“ sukūrė paprastą, lygiateisišką kvadrato formą pastatą – vieną kambarį, kuriame visi darbuotojai yra suprantami kaip lygūs.

„Tietgen“ studentų bendrabutis – patraukliausias studentų bendrabutis Kopenhagoje, kur į vieną vietą pretenduoja 60–100 studentų. Tai apskritas uždaras pastatas su vidiniu kiemu, bendromis erdvėmis: dviračių saugykla, studijų erdve, sporto sale, vakarėlių sale ir dirbtuvėmis. Kiekvienam studentui skiriamas maždaug 30 kv. m ploto kambarys, virtuvėmis ir gyvenamosiomis teminėmis erdvėmis dalijasi apie 10 studentų.

Malmė

„Western Harbour“ projektas Malmės mieste – pavyzdinis tvarios plėtros projektas. Įgyvendinant projektą taikomas kuriama verte pagrįstas urbanistinės plėtros modelis.

„Hyllie“ projektas – didžiausia plėtros sritis Malmėje. Numatoma, kad užbaigus 9 tūkst. Namų statybas zona taps moderniausias išmaniąsias klimato sistemas naudojančiu rajonu Zundo (Öresund) regione.

Įgytą patirtį planuojama pritaikyti ir kitose Švedijos teritorijose. Iki 2020 energija šiame rajone bus tiekima iš 100 proc. atsinaujinančių arba pakartotinai panaudojamų šaltinių (energija iš atliekų ar nuotekų). Rajonas yra pagrindinis transporto mazgas su traukinių stotimi ir „Park and Ride“ dviratininkų garažais. Kiti sprendimai apima privalomą maisto atliekų rūšiavimą, pažangių energijos tinklų naudojimą, miesto sodininkystę ir sertifikuotus pastatus vertinant jų poveikį aplinkai. Teritorijoje taikomi sprendimai padeda pasiekti Malmės energetikos strategiją ir reprezentuoti tvarią miesto plėtrą.

„Skanska“ – viena iš pasaulyje lyderiaujančių projektų rengimo ir statybos grupių, veiklą koncentruojanti išskirtinių namų projektų rinkoje Skandinavijos ir Europos šalyse bei Šiaurės Amerikoje, siekianti žalio statybos standarto. Jos mokslininkai ieško būdų kaip naujose statybose naudoti senų pastatų betoną.

Ekomiesto projektas „Augustenborg Eco-City“ yra sėkmingas projektas, keičiantis prastos reputacijos vietą į aplinką tausojančią ir patrauklią gyventi kaimynystę. Ekomiesto Augustenborgo projekto bruožai, kuriuos verta paminėti – visų pirma atnaujinimo darbai, kurie apima energiją taupančius renovacijos sprendimus 1600 nuomojamų butų (sudarančių 89 proc. rajone esančių būstų), integruota lietaus vandens surinkimo sistema ir žaliųjų stogų panaudojimas sprendžiant vietos potvynių problemas.

Malmė. LNTPA nuotr.

LNTPA inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video