Top Baneris

Proga įvertinti Lietuvos paviljoną pasaulinei parodai

2017 gegužės 29 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien 15 val. Vilniaus rotušėje bus pristatytas Lietuvos paviljonas, keliausiantis į pasaulinę parodą „EXPO 2017“. Paroda po dviejų savaičių prasidės Kazachstano sostinėje Astanoje. Sostinės Rotušės aikštėje veiks parodą pristatanti kilnojamoji ekspozicija. Pabuvojęs jau keliolikoje Europos miestų (Madridas, Milanas, Amsterdamas, Paryžius, Londonas ir kt.), „EXPO 2017“ karavanas pakeliui iš Varšuvos į Helsinkį trims dienoms apsistos Vilniaus senamiestyje.

Su mūsų šalies paviljonu ir renginių programa supažindins Lietuvos dalyvavimą šioje parodoje organizuojanti Aplinkos ministerijos komanda ir jos talkininkai bei partneriai. Rotušėje prisistatys ir paviljone dirbsianti „Skonio slėnio“ virtuvė, pasirodys per Lietuvos nacionalinę dieną pasaulinėje parodoje koncertuosiantis Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO).

Lietuvos ekspozicija, pasak jos komisaro, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėjo Romo Jankausko, atspindi pagrindinę „EXPO 2017“ temą, kuria paskelbta ateities energija, ir pavadinta „Ateities energijos spinduliai iš Lietuvos“. Įdomus sutapimas, kad žodis, reiškiantis saulės spindulį, ir lietuvių, ir kazachų kalbomis skamba taip pat – „saulė“.

Mūsų šalis šioje pasaulinėje parodoje bus pristatyta kaip valstybė, kuri atgavusi nepriklausomybę per trumpą laiką nors ir neturėdama gausių tradicinės energetikos išteklių, sugebėjo užsitikrinti energetinę nepriklausomybę ir sėkmingai plėtoja alternatyviąją ateities energetiką.

Specialiai šiai parodai pastatytame futuristinio stiliaus komplekse įrengtas 530 kv. metrų ploto Lietuvos paviljonas įsikūrė šalia Italijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Šveicarijos ir kitų Europos šalių paviljonų. Ekspozicijos įvaizdžiu pasirinktas originalus „lazerinis“ projektas. Lazeriai – tai, kuo didžiuojasi Lietuva. Kas dešimtas pasaulyje parduodamas mokslo tikslams skirtas lazeris yra sukurtas mūsų šalyje.

Paviljono centre – LED šviesų ir veidrodžių instaliacija, vaizduojanti lazerio gimimą. Ją supa keliolika ekranų su svarbiausių mūsų energetikos objektų vaizdais, 3D videoteka ir startuolių laboratorija. Ekspozicijos tikslas – supažindinti su Lietuvos energetikos raida. Daugiausia dėmesio skirta atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui ir atsakingam elektros energijos vartojimui. Neatskiriama ekspozicijos dalis – patraukliai pateikta lakoniška informacija apie mūsų šalį.

Šioje pasaulinėje parodoje dalyvauja 115 pasaulio valstybių ir 20 tarptautinių organizacijų. Tikimasi, kad per tris „EXPO 2017“ mėnesius (nuo birželio 10 d. iki rugsėjo 10 d.) ją aplankys apie 5 mln. žmonių.

Ši „EXPO“ paroda, kurioje Lietuvos dalyvavimą organizuoja Aplinkos ministerija, jau septintoji. Ekspoziciją šiai parodai ji rengė bendradarbiaudama su Energetikos ministerija, įvairiomis asociacijomis, institutais, įmonėmis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video