Top Baneris

Pro kokybiškus langus žvelgiame į tvaresnę ateitį

2024 balandžio 15 d.
rehau
Pasidalykite straipsniu

Šiandien vis daugiau dėmesio gamintojai skiria tvaresnei gamybai, stengdamiesi pasiūlyti klientams dar kokybiškesnius ir aplinką tausojančius gaminius. „Rehau“ langų gamyboje jau ne vienus metus taikomi žiedinės ekonomikos principai, kurie užtikrina, kad tai būtų ne tik langai, bet langai kartoms. 

Klimato kaitos iššūkiai – kiekvieno mūsų rūpestis ir atsakomybė. „Rehau“ pažadas – nuolat didinti plastikinių langų perdirbimą ir užtikrinti, kad langai, tausojant išteklius, tarnautų kuo ilgiau. 

Kokie turi būti kokybiški langai?

Prie tvaresnių sprendimų gali prisidėti kiekvienas. Paprastas pavyzdys – kokybiški langai, gaminami pagal žiedinės ekonomikos principus. „Rehau“ trys dešimtmečius taiko žiedinės ekonomikos principus, leidusius padaryti langų profilių ciklą vis platesnį. 

  • Tvarūs gamybos procesų sprendimai. „Rehau“ gamyklos turi nepriklausomą „VinylPlus“ gaminių sertifikatą.
  • Profiliai iš perdirbtų medžiagų. Daugiau nei 40 proc. „Rehau“ profilių jau yra nuo 40 iki 75 proc. perdirbtos medžiagos. 
  • Atsakingas požiūris į perdirbimą. „Rehau“ veikloje langų žaliavos perdirbamos visos atskirai, net ir PVC dalys, kurios perdirbamos į aukštos kokybės granuliatą. Taip sutaupoma iki 88 proc. emisijų.
  • Atliekų surinkimas. Aplinkos tausojimas prasideda ne nuo naujų langų, o nuo senų išmontavimo. Partnerių tinklas užtikrina, kad seni langai sistemiškai ir apimant visas teritorijas būtų išmontuojami, o atliekos surenkamos.

Kaip atpažinti tvaresnius gaminius?

Tausojant gamtą ir taikant žiedinės ekonomikos principus pagaminti langai yra specialiai žymimi. „EcoPuls“ – išskirtinis kokybės ženklas, patvirtinantis, kad langai ir jų sistemos pagaminti ypač tvariai – naudojant reciklatus. „EcoPuls“ profiliai pritaikomi tiek privačiuose, tiek komerciniuose projektuose, kuriuose didžiulis dėmesys skiriamas planetos apsaugai. 

Iki 2020 m. „Rehau“ jau investavo daugiau nei 65 milijonus eurų į perdirbimo įrangą ir į tvaresnių, labiau išteklius taupančių langų profilių sistemų gamybą. Naudojant perdirbtas žaliavas langų profilių pagrindui, kasmet pavyksta sutaupyti iki 97 000 tonų CO2.

Tvarumas – ne naujiena ar privilegija, o pasaulėžiūra, pagal kurią priimamame savo kasdienius sprendimus, kuriame namus ir švaresnę ateitį. 


Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“ | 2024 ŽIEMAPasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video