Top Baneris

Pristatytos revoliucinės vonios kambario tendencijos

2021 gegužės 24 d.
vonia interjeras madinga tendencijos dušo kabina universalus dizainasTik SA
Išmaniajame vonios kambaryje atsiveria naujos galimybės: vokiečių vonios įrangos ir aksesuarų gamintojas „Keuco“ novatorišką apšvietimą integravo į dušo įrenginį. Messe Frankfurt GmbH / „K euco“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Didžiausioje tarptautinėje santechnikos, šildymo ir vėdinimo įrenginių parodoje „ISH digital 2021“ šiais metais specialistų dėmesys nukrypo į klimato kaitos klausimus, modernias vėdinimo technologijas ir naujausias vonios kambario dizaino kryptis.

Prognozuojama, kad viena svarbiausių tendencijų ateinančiais metais išliks vonios kambario higiena, kuriai gamintojai skiria vis daugiau dėmesio. Sanitariniai įrenginiai taps dar atsparesni bakterijoms, nešvarumams. Didieji gamintojai orientuojasi į inovatyvių bekontakčių technologijų, užtikrinančių dar aukštesnę sanitarinių įrenginių kokybės kartelę, kūrimą.

Specialioje parodos platformoje „Pop up my Bathroom“ pristatytos trys pagrindinės tendencijos, lemsiančios vonios kambario dizaino ir technologijų vystymąsi per ateinančius kelerius metus. Vonios erdvė bus išmani; žalia; vonios patalpa taps kambariu arba mažuoju namų SPA (angl. SMART. GREEN. LIVING).

vonia vonios kambarys modernu
Inside | Outside – Pop up my Bathroom ISH 2021 digital

„Smart. Green. Living“ – aksioma, kuri ateinančius kelerius metus lems vonios kambario dizainą ir technologijas.

Šiuolaikinio vonios kambario nebeįmanoma apibūdinti remiantis pavieniais švaros, medžiagų ar technologijų veiksniais. Visi vonios kambario elementai susilieja ir tampa neatsiejama patalpos dalimi. Dizaineriai vis dažniau projektuoja vonios kambarius, kuriuose vien tvarios ir novatoriškos medžiagos bei įdiegtos modernios skaitmeninės technologijos. Tai, kas dar prieš dešimtmetį stebino, šiandien tampa naująja realybe. Ją ypač paskatino pastarieji pandemijos metai, Europos Komisijos Žaliojo kurso gairės bei visose Europos Sąjungos valstybėse vilnijanti tvarumo ir ekologiškumo kryptis, kuri neišvengiamai paliečia ir kiekvieną vartotoją.

Kuriamas naujas kokybės standartas ir vartotojų keliami vis aukštesni reikalavimai dizainerius ir sanitarinių įrenginių gamintojus įpareigoja skirti dėmesį sinergiškam visų vonios įrenginių darbui. Ir ieškoti metodų, kaip bendroje erdvėje nuosekliai integruoti visą sanitarinę įrangą ir dizaino elementus.

smart bathroom

SMART

Išmaniojo vonios kambario samprata revoliuciją sukelia ne sukurdama visiškai naują konceptą, o suliedama rinkoje jau esančius gaminius – santechnikos prietaisai sujungiami su išmaniosiomis technologijomis. Tokiu būdu dėl sukurtų modernių dušo kabinų, praustuvų vonios procedūros tampa maksimaliai patogios, greitos ir higieniškos.

Naujajame vonios kambaryje gamintojai siūlo integruoti veidrodžius, kuriuose įdiegti išmanieji ekranai. Modernūs, su aukštosiomis technologijomis sujungti veidrodžiai tampa savotiškais informaciniais centrais, kuriuose pateikiama informacija apie vidaus ir lauko oro temperatūrą, drėgmę, juose yra integruota žadintuvo funkcija, kai kuriuose – įdiegti „Wifi“ ir „Bluetooth“.

Revoliucijos natą išmaniosios technologijos įneša ir į dušo kabiną, tualeto zoną – jose montuojamos novatoriškos vandens valdymo priemonės, išmaniaisiais pulteliais arba išmaniajame telefone įdiegtomis mobiliosiomis aplikacijomis valdomi dušo tualetai, bidė, vanduo duše ir vonios kambario patalpos, dušo apšvietimas. Siekdami užtikrinti maksimalią higieną, gamintojai siūlo į vonios erdvę integruoti oro valytuvus su ultravioletinių spindulių technologija ir kitus bekontakčius įrenginius.

green bathroom

GREEN

Jau kurį laiką ilgaamžės, tvarios ir ekologiškos medžiagos atlieka vis svarbesnį vaidmenį projektuojant vonios kambarį. Klimato kaita ir toliau išlieka vienas didžiausių iššūkių šiandienos visuomenei, todėl šis veiksnys lemia tolesnį vonios kambario žaliosios krypties vystymą. Gamintojai tvarų vonios kambarį kuria derindami natūralias medžiagas su pažangiomis technologijomis.

moderni vonios iranga kranas automatinis sensorika
Messe Frankfurt GmbH / „Dornbracht“ nuotr.

Žaliasis vonios kambarys turi būti kuo arčiau gamtos. Ši kryptis suponuoja ateities vonios kambario konceptą, kuriame optimaliai derinami išmanūs, energiją ir vandenį taupantys gaminiai, ekologiškos ilgaamžės medžiagos ir tvarus gaminių dizainas. Dizaineriams, projektuojantiems vonios kambarį, rekomenduojama atsigręžti į tvarius sprendimus, kurie turi ilgą išliekamąją vertę.

smart bathroom 1

LIVING

Vonios kambarys peržengia savo tradicines ribas ir tiesioginę paskirtį – tai jau ne vien tik švaros ir higienos zona, bet ir gyvenamosios erdvės tęsinys. Vonios patalpa tampa nedideliu kambariu arba mažuoju namų SPA. Šią tendenciją ypač paspartino pandemija, kuomet žmonės, vis daugiau laiko praleisdami namuose, pradėjo kurti individualią ir jaukią namų sveikatingumo zoną.

Stilingoje atpalaiduojančioje vonios kambario erdvėje siūloma integruoti baldus, audinius, kilimus, augalus, natūralų apšvietimą ir kitus gyvenamosios erdvės pojūtį kuriančius elementus. Mažasis SPA gali būti kuriamas ir sujungiant miegamojo bei vonios kambario erdves, kai vonios indas tampa patalpos ašimi, vyrauja bioninės formos, gamtos motyvai.

04 Villeroy Boch FINION08 19 0264.409583
Mažasis namų SPA – profesionaliai suplanuotame vonios kambaryje jaukumas derinamas su moderniomis formomis, vonios zona tampa atsipalaidavimui skirta erdve.

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2021 balandis

Norite žurnalo tiesiai į namus ar biurą?

Prenumeruokite metams vos už 27 eurus!

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video