Top Baneris

Pristatyti Kauno Santakos parko sutvarkymo darbai

2017 spalio 31 d.
santakos parkas idejos 1
Pasidalykite straipsniu

Kauniečiai jau turėjo progą įvertinti, kaip atrodys sutvarkytas Santakos parkas. Projekto autoriai (projektą parengė Kauno SĮ „Kauno planas“, projekto vadovas Vilius Paipalas) pristatė konkrečius pasiūlymus, kaip parko lankytojų žvilgsnius nukreipti į upes, paskatinti juos sportuoti ar tiesiog mėgautis atsinaujinusio parko aplinka.

Projektą pristatę architektai pabrėžė, jog drastiškų želdinių kirtimų čia tikrai nebus. Siūloma tik pašalinti dalį menkaverčių, invaziniai rūšiai priskiriamų uosialapių klevų.

„Santakos parką supa dvi upės. Norime, kad lankytojų žvilgsniai kryptų į jas. Tam reikia praretinti invazinių medžių gretas, o vertingus medžius išsaugoti. Parko teritorija bus papildomai užsodinta ąžuolais ir liepomis. Tokias rekomendacijas mums pasiūlė kraštovaizdžio specialistas“, – teigė projektuotojai.

santakos parkas idejos 5

Tvarkant parką likimo valiai nebus paliktas ir didelę dalį užimantis stadionas bei jo prieigos. Vietoje sutrūnijusio asfalto aplink stadioną siūloma įrengti kokybišką guminę dangą. Parko vaizdas pasikeis ne tik dieną, bet ir sutemus. Dalį medžių ir krantinės zonas siūloma apšviesti.

„Šiltuoju metų laiku siūlome įrengti šviesos instaliacijas pačiame parko smaigalyje, taip pat prie Neries upės, vadinamojo Daugirdo amfiteatro. Be to, norime apšviesti šlaitus, išskirtinius medžius, aukurą. Naktinis apšvietimas parkui suteiks unikalią aurą“, – teigė projektuotojai.

santakos parkas idejos 4

Prie riedučių ir dviratininkų aikštelės siūloma papildomai įrengti krepšinio aikšteles, surenkamąsias tribūnas, tualetus su dušais, geriamo vandens fontanėlį. Taip pat sukurti daugiafunkcę sporto zoną, pritaikytą įvairaus amžiaus kauniečiams ir neįgaliesiems.

Tvarkant parką ketinama įrengti dvi naujas poilsio aikšteles. Vieną jų – šalia Vytauto bažnyčios esančios pusapvalės aikštelės vietoje ją transformuojant į apžvalgos aikštelę. Dar vieną poilsio aikštelę planuojama įrengti netoli Nemuno priešais ekstremalaus sporto parką.

santakos parkas idejos 17

Projekto pristatyme daugiausia diskusijų sukėlė netoli parko smaigalio esančio aukuro perkėlimo klausimas. Projekto autoriai aukurą siūlo perkelti šiek tiek arčiau upių santakos, o prieš jį esančios pievos pakraštyje įrengti suolus, skirtus stebėti renginiams. Dalis susirinkusių kauniečių tokiems siūlymams pritarė, dalis – ne. Koreguojant projektą ketinama atsižvelgti į dviratininkų ir vietos gyventojų išsakytas pastabas.

Pastabas ir įžvalgas kaip patobulinti Santakos parko projektą ateinančias kelias savaites kauniečiai kviečiami siųsti projekto autoriams elektroniniu paštu: info@kaunoplanas.lt

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video