Visuomenei pristatytas Vilniaus piliakalnio su papiliais ir gyvenviete, vadinamo Kalnų parko, tvarkybos ir pritaikymo lankymui projektas, netrukus sukritikuotas dėl komerciškumo ir per menko gamtinės aplinkos saugojimo. Gyventojai nerimauja ir dėl to, ar Kalnų parko neištiks Gedimino kalno likimas.
Kalnų parko teritorijoje ketinamą įrengti lauko ekspoziciją, skirtą mitologiniam Lietuvos paveldui. Projekto tvarkybos darbus sudarys trys etapai: Trijų kryžių kalno, Dainų estrados su Stalo kalnu ir gamtinės aplinkos tvarkymo darbai. Darbai turėtų prasidėti kitąmet.
Projekte numatyta sutvarkyti didžiąją dalį į Vilniaus pilių valstybinį kultūrinį rezervatą patenkančios Kalnų parko teritorijos. Planuojamas tvarkybos darbų plotas užima apie 23,36 ha.
Žadama sukurti vientisą ir integralią žaliąją erdvę Vilniaus senamiestyje. Planuojama išvalyti ir sutvarkyti didžiąją dalį rezervato teritorijos, įrengti apšvietimą ir vaizdo stebėjimo kameras bei pastatyti specialias apsaugas, skirtas šlaitų išsaugojimui, sykiu užtverti lankytojų ne vietoje išmintus takus. Ketinama pakeisti kalvotoje vietovėje esančius netinkamus laiptus, taip užtikrinant lankytojų saugumą.
Tvarkybos darbų metu bus siekiama maksimaliai išsaugoti gamtinę aplinką, šalinant tik pažeistus ar išdžiūvusius medžius.
Pristatymo metu buvo apžvelgti planai įrengti pažintinius takus ir sukurti specialų maršrutą, kuris lankytojams sudarytų galimybę susipažinti su Vilniaus pilių ir piliakalnių istorija bei Lietuvos mitologija. Taip pat numatoma pastatyti jungtį virš didžiosios raguvos, kuri suteiks galimybę apžiūrėti Vilniaus piliakalnius iš viršaus. Numatyta įkurti ir specialias apžvalgos aikštelės, nuorodas bei interaktyvius informacinius stendus, kurie taps pažintinio maršruto dalimi.
Dainų slėnyje planuojama sutvarkyti suolus, tribūnas ir estrados dangą, pritaikant ją koncertams ir šokėjų pasirodymams.
Kalnų parką šalia Vilniaus senamiesčio sudaro kelios kalvos: Trijų kryžių (Plikasis kalnas), ant kurio stovi atstatytas Trijų kryžių paminklas, Stalo kalnas, Gedimino kapo kalnas, Bekešo kalnas, kuriame 1580 m. palaidotas Kasparas Bekešas.
Projekto įgyvendinimui bus naudojamos 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei 2017–2019 metų Valstybės investicijų programos lėšos.