Top Baneris

Pristatytas Vilniaus Šiaurinės gatvės projektas: žadamas ne tik geresnis susisiekimas

2023 sausio 5 d.
siaurine gatve scaled
Pasidalykite straipsniu

  • Šiaurinės gatvės plėtojimo pirmas etapas truks 2 metus.
  • Šiaurinė gatvė bus tiesiama per miegamuosius rajonus nuo Vakarinio aplinkkelio iki S. Stanevičiaus gatvės. 
  • Pokyčiai bus reikšmingi daugeliui – miesto dalyje nuo Žirmūnų iki Viršuliškių, labiausiai Šeškinėje, Pašilaičiuose, Justiniškėse ir aplink.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius antradienį „Facebooko“ paskyroje paskelbė daugeliui miesto gyventojų svarbią žinią – Šiaurinės gatvės projektą. Jis pristatomus pokyčius įvardijo kaip „geresnio miesto patirtis ten, kur tokios iki šiol apskritai nebuvo“.

„Pirmiausia, žinoma, ši gatvė sprendžia susisiekimo problemas – šiaurinės miesto dalies gyventojams, norintiems išvažiuoti Kauno link, bus paprasčiau patekti į Vakarinį aplinkkelį, nereikės važinėti ratais kvadratais. Kartu ji palengvins gyvenimą tos miesto dalies gyventojams, nes nuims dalį tranzitinio srauto iš aplinkinių gatvių, todėl jos taps saugesnės ir jaukesnės“, – rašo meras. 

Savivaldybė žada, kad po pokyčių atsiras šimtai vietų gyventojų automobilių parkavimui, o susisiekimas tarp gretimų kvartalų paprastesnis. R. Šimašius prognozuoja, kad Šiaurinėje gatvėje suklestės verslas – atsidarys kavinių, paslaugų, poilsio zonų, ir visa tai primins populiarųjį Paupį ar kitas centrines miesto dalis, kuriose gyventojai norės burtis.

„Ši (Šiaurinė) gatvė ir bus tokia, kokių visada Vilniui reikėjo – patogi ir eismui, ir gyvenimui palei ją. Ši nauja gatvė taps ašimi geresnio miesto ten, kur dabar gyvena dauguma miestiečių, ir kuris, deja, pastatytas sovietmečiu bei vis dar alsuoja ta dvasia. Ji pagerins buitį ne tik gyvenantiems šalia, bet visoje miesto dalyje nuo Žirmūnų iki Viršuliškių, o labiausiai Šeškinėje, Pašilaičiuose, Justiniškėse ir aplink“, – dėsto Vilniaus meras. 

siaurines gatves projektas

Kitas žingsnis – kapitaliai pertvarkyta ir pratęsta dabartinė Žvalgų gatvė. Ši dalis, anot jo, turėtų būti įgyvendinta apie 2030 m.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video