Top Baneris

Liko vienas pretendentas statyti Šeškinės daugiafunkcį centrą (1)

2018 sausio 31 d.
seskines daugiafunkcis komp 0
UAB „Axis Industries“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalvų konkurso preliminarus pasiūlymas, kurį pateikė bendrovė „Axis Industries“, pristatytas komisijos verdiktui. Kad pristatytų pasiūlymą iš D. Britanijos atvyko architektas Damon Lavelle. Jo atstovaujama kompanija „Populous“ yra suprojektavusi 26 stadionus, tarp kurių – ketvirtos kategorijos UEFA stadionai.

Daugiafunkcio komplekso konkursui praėjusių metų pabaigoje buvo pateikti dviejų bendrovių preliminarūs pasiūlymai. Komisija nustatė, kad vienas dalyvių – įmonė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ – preliminarų pasiūlymą pateikė netinkamai. Savivaldybė laikosi nuomonės, kad pasiūlymas konkursui buvo pateiktas, tačiau darbo grupę konsultuojantys Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertai ir Viešųjų pirkimų tarnyba paprieštaravo – pasiūlymas pateiktas netinkamai, nes pagal konkurso nustatytas sąlygas pasiūlymas turėjo būti pateiktas elektroniniu būdu Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje, o ne popieriniuose dokumentuose.

Vilniaus savivaldybės nuotr.

Savivaldybė tai aptarė tiek su projekto partneriais, tiek konsultantais, ir visi jie laikosi nuomonės, jog antrasis konkurso dalyvis – bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ – pažeidė konkurso sąlygas ir negali keliauti į kitą konkurso etapą. Pirkimo sąlygose yra nustatyta, kad preliminaraus pasiūlymo negalima pateikti kitomis techninėmis priemonėmis, nei per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą (CVP IS).

Po Komisijos vertinimo, projekto reikalavimus atitikęs dalyvis kviečiamas dalyvauti kitame etape, kurio metu turės parengti ir pateikti jau išsamius projekto pasiūlymus: daugiafunkcio komplekso detalizuotą urbanistinį ir architektūrinį sprendinį, finansinės veiklos modelį ir komercinės veiklos verslo planą. Šis pasiūlymas bus vertinamas iki birželio vidurio, vėliau prasidės oficialios derybos su potencialiu stadiono statytoju. Koncesijos sutarties pasirašymas, įvykus deryboms ir parengus paraišką ES finansavimui gauti, numatytas 2019 metų vasarį.

seskines stadionas 20180131 4

Daugiafunkcis kompleksas ant Šeškinės kalvų bus skirtas sveikatinimui, ugdymui, kultūros ir užimtumo skatinimui. Planuojama, kad komplekse bus įrengtas ne mažiau 15 tūkst. vietų stadionas, sporto muziejus. Komplekse atsiras 300 vietų vaikų darželis, ne mažiau kaip 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.

Vilniaus savivaldybės nuotr.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • vytdic

    2018-02-03, 13:26  

    Jau 30 metų vilniečiai, o ir visa Lietuva laukia kada Vilniaus valdžia baigs Nacionalinio statybą. Deja, Vilniaus valdžia likus iki naujų rinkimų metams, numato pastatyti, žinoma už mokesčių mokėtojų pinigus, „Nacionalinį stadioną modernų ir inovatyvų”, kuriame numatyta futbolo stadionas su 15000 vietų žiūrovams, trys futbolo aikštės, kurių dvi ant Neformaliajai veiklai skirto pastato stogo, lengvosios atletikos stadionas su 3000 vietų žiūrovams, 300 vietų darželis ir tt. Kyla klausimas, kodėl statomi du atskiri stadionai, kai abi funkcijas puikiai gali atlikti tradicinis stadionas, kurio pagrindinis įrenginys, nepriklausomai ar stadionas nacionalinis, olimpinis ar miesto, yra tradicinė, atitinkanti visus tarptautinius standartus, arena, kurioje randasi futbolo aikštė ir ją supantis 400 m. bėgimo takas ir lengvosios atletikos sektoriai Tribūnose vietų skaičius žiūrovams priklauso nuo aptarnaujamo gyventojų kontingento ir rengiamų varžybų pobūdžio. Statyti futbolo stadioną profesionaliems klubams už mokesčių mokėtojų pinigus yra nusikaltimas.
    Nelogiškas, nesaugus, neatlaikantis sanitarinių reikalavimų sprendimas statyti 300 vietų vaikų darželį teritorijoje, kurioje randasi du supermarketai, futbolo ir lengvosios atletikos stadionai su 15000 žiūrovų, šalia intensyvaus eismo magistralė. Šeškinei 300 vietų per daug, tuo labiau kai kituose naujuose gyvenamuose rajonuose , Vilniaus valdžiai nuolaidžiaujant, jie iš vis nebuvo statomi.
    Gal pribrendo laikas Nacionalinio stadiono statybą skelbti nacionalinės svarbos objektu ir pavesti jį realizuoti tiems, kurie jau įrodė, kad gali tai atlikti.

Rekomenduojami video