Top Baneris

Pristatytas inovacijų ir technologijų parkas „Vilnius Smart Park“

2016 rugsėjo 21 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės Vismaliukų teritorijoje kuriamas technologijų parkas „Vilnius Smart Park“ duris atvėrė pirmiesiems lankytojams, kurie turėjo galimybę pažvelgti į 2022-uosius, kada ir numatyta tikroji parko veiklos pradžia. Projekto plėtotojai neabejoja, kad po penkerių metų čia susijungs mokslas ir verslas, gims Lietuvą garsinantys inovatyvūs projektai – tai bus vieta, pritrauksianti investicijų iš viso pasaulio.

„Kartu su partneriais – projekto plėtotojais – užsibrėžėme tikslą Vilniuje įkurti išmanųjį parką, kuriame būtų sudarytos palankiausios sąlygos kurtis ir vystytis aukštos pridėtinės vertės verslams, reikalaujantiems inovatyvių technologinių sprendimų. Skirtingai nei laisvosios ekonominės zonos ar pramonės parkai, šis parkas yra pirmasis Lietuvoje, orientuotas tik į eksperimentinės plėtros, gamybos bei inovacijų sritis“, – pristatydamas projektą pasakojo ūkio viceministras Marius Skarupskas.

„Vilnius Smart Park“ projekto tikslas – sukurti mokslo, technologijų ir inovacijų platformą. Planuojama, kad jau 2022 metais parko teritorijoje bus įkurti 6 klasteriai, sukurta 1000 naujų darbo vietų, pritraukta mažiausiai 20 inovatyvių smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių, įkurtos 2 mokslo ir studijų institucijos arba jų filialai, įrengtas 2000 kv. m verslo inkubatorius, paruošti ir įrengti 3 hektarų ir 1000 kv. m viešųjų erdvių plotai, išvystyti inovatyvūs produktai, technologijos ar gauti patentai, atitinkantys tarptautinį lygį.

Parko teritorijos plėtros prioritetinės kryptys – energetika ir tvari aplinka, sveikatos technologijos ir biotechnologijos, robotika bei informacinės ir ryšių technologijos.

Pasak M. Skarupsko, įgyvendintas projektas teiks naudą ne tik čia dirbantiems mokslininkams bei veikiančioms įmonėms, bet ir visai šaliai: „Tai vienas didžiausių ir unikaliausių projektų, kuris stiprins inovacijų sistemą Lietuvoje. Šalies tyrėjai yra nemažai pažengę inovacijų srityje, o šis parkas suteiks jiems galimybę sklandžiai bendradarbiauti su verslo atstovais ir taip pasiekti ne tik geresnių rezultatų, bet ir atgarsių pasaulio rinkoje. Parkas bus galimybė pritraukti užsienio investuotojus, gerinti šalies ekonominius rodiklius ir konkurencingumą.“

Projektas vystomas dviem etapais. Pirmojo etapo laikotarpiu (2016–2017 m.) planuojama išvystyti apie 15 proc. teritorijos. 2016 metų kovą Ūkio ministerija Vyriausybės vardu pasirašė įgyvendinimo sutartį su projekto plėtotojais – Vilniaus miesto savivaldybės įmone „Start Vilnius“ bei Ūkio ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės viešąja įstaiga „Šiaurės miestelio technologijų parkas“. Šuo metu į „Vilnius Smart Park“ jau investuota apie 10 mln. eurų. Teritorijoje sukurta visa reikiama infrastruktūra, veikia 2 klasteriai, yra susidomėjusių Lietuvos bei užsienio investuotojų, planuojančių įsikurti parke. Šiuo metu projekto plėtotojai formuoja inovacijų paramos bei kitų paslaugų paketą būsimiems investuotojams.

Antrojo etapo laikotarpiu (2018–2022 m.) planuojama išvystyti kitą (apie 85 proc.) teritorijos dalį. Šalia aktyvios investuotojų plėtros bus statomi ir įrengiami 2000 kv. m verslo inkubatoriai, paruošti bei įrengti 3 hektarų ir 1000 kv. m viešųjų erdvių plotai, aktyviai organizuojami technologijų pažangos ir inovacijų populiarinimo renginiai, teikiamos konsultacijos bei kitos inovacijų paramos paslaugos.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video