Pristatyta Kalniškės mūšio vietos išsaugojimo vizija

Pristatyta Kalniškės mūšio vietos išsaugojimo vizija

kalniskes musio vieta
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vizualizacija

Lazdijų rajono savivaldybėje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai pristatė Kalniškės mūšio vietos įamžinimo viziją. Į kalnelį, kaip siūloma, vestų akmeniniai laiptai, kalno papėdėje įsikurtų nuolatinė scena. Ansamblį papildytų tolėliau pastatyta simbolinė koplytėlė, puošta Vyčio kryžiumi, takas vestų ir į simbolinį žuvusių partizanų kapą, rašoma savivaldybės pranešime. 

„Džiaugiuosi kryptingu ir produktyviu bendradarbiavimu su savivaldybe. Šiame pristatyme tik atskleidžiame strategiją, link kur einame – tai nėra detalus planas. Esminis mūsų tikslas – pagarba tiems, kurie kovojo ir savo projektu norime suteikti kitą kokybę tiek įvykiui, tiek šiems ypatingiems žmonėms“, – teigė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyresnysis patarėjas prof. Algis Vyšniūnas, istorinės atminties įamžinimo skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas ir architektas Vytenis Rudokas. 

Architektas V. Rudokas pabrėžė, kad Kalniškės mūšio vietą reikia įamžinti ne paminklu ar monumentu, bet kuriant memorialinį ansamblį. Jau dabar žmonių ant kalnelio sukurta sakralinė erdvė su savadarbiais kryžiais išliktų ją dar labiau pabrėžiant – viršutinę terasą puslankiu apglėbtų stilizuota sienelė-karūna, pagaminta iš, lyg susipynusių ąžuolų rašto, metalo ažūro.

Šių metų gegužę, siekdama įamžinti istorinę vietą, Lazdijų rajono savivaldybė su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Centras nemokamai parengė viziją.

Temos: Kalniškės mūšio vieta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai