Top Baneris

Pristatomi Preilos uosto sutvarkymo projektiniai pasiūlymai

2017 kovo 7 d.
Projekto vizual.
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vyriausybėje už uždarų durų dėliotas vadinamųjų „Sabonio botelių“ išlikimo scenarijus tapo pagrindu verslininkams bei savivaldybei susitarti, kad, užuot nugriovus kone 14 neteisėtai iškilusių pastatų, o vėliau dar ir galimai sumokėjus verslininkų prisiteistą žalą, daugiau naudos atneštų verslininkų iniciatyva ir lėšomis parengtas Didžiosios Preilos įlankos bei žvejų ir mažųjų laivų uosto teritorijos Preiloje detalusis planas.

Šiuo metu taikos plano įgyvendinimas gerokai pasistūmėjęs į priekį: gyventojai jau gali susipažinti su parengtais projektiniais pasiūlymais, numatančiais Preilos mažųjų laivų ir žvejų uosto aptarnavimo administracinio pastato bei vandens uosto statinių statybą. Šių statinių projektai rengiami tęsiant Preilos mažųjų laivų ir žvejų uosto pirmojo etapo, kuris apėmė mažųjų laivų ir žvejų uosto aptarnavimo, poilsio paskirties pastatų ir vandens uosto statinių projektavimo ir statybos darbus.

Antruoju etapu (detaliuoju planu suformuotuose atskiruose sklypuose) planuojamas transporto paskirties pastatas, skirtas verslinės žvejybos įrankių laikymui. Trečiajame etape – automobilių stovėjimo aikštelė.

Projekto vizual.

Projektuojami objektai yra pietinėje Preilos gyvenvietės dalyje, įsiterpusioje tarp kopagūbrio ir marių. Tai senojo Preilos žvejų uosto ir jo aplinkos kompleksas – viena iš sudėtinių Preilos urbanistinės struktūros dalių gyvenvietės pietinėje dalyje.

Projektuojamo sklypo teritorijos dalis (išnuomota sklypo dalis 0,5211 ha Neringos savivaldybei) prie Preilos įlankos jau yra naudojama kaip žvejų laivų uostas, tačiau iš esmės jokios specialios įrangos nėra – laivai švartuojami tiesiai į Kuršių marių kranto smėlį.

Žvejų ir mažųjų laivų uosto aptarnavimo poreikiams bus naudojamas projektuojamo sklypo šiaurinis įvažiavimas. Jis bus naudojamas ne tik privažiuoti iki uosto aptarnavimo – administracinio pastato, bet ir kitame komplekso įgyvendinimo etape projektuojamo, žvejų reikmėms skirto pastato. Pravažiavimo pabaigoje projektuojamas laivų nuleidimo slipas, žvejų poreikiams skirtas žvejų įrangos krovimo, sandėliavimo statinys – aikštelė. Šioje sklypo dalyje projektuojamas žvejų ir mažųjų laivų uosto aptarnavimo administracinis pastatas su lauko terasa ir greta projektuojama uosto aikšte. Aikštėje greta pastato numatomi vėliavų pakėlimo stiebai, dviračių stovai ir kitos mažosios architektūros formos.

Projektiniuose pasiūlymuose numatoma, kad uosto administracinis pastatas bus vieno aukšto su mansarda, o architektūrinė išraiška atitiks pamario pastatų architektūros stilių.

Projekto vizual.

Derinant numatomas įvairias funkcijas, pirmajame pastato aukšte projektuojama žvejų ir mažųjų laivų įgulų aptarnavimo, buitinių poreikių tenkinimo bei maitinimo patalpos. Pagrindinė patalpa būtų skirta atplaukiančiųjų vandens transporto priemonėmis registratūrai, laukimo bei maitinimo funkcijoms. Greta numatomos virtuvės, buitinės, pagalbinės patalpos, o taip pat sanitariniai mazgai su dušais ir kita būtina buitine įranga (skalbyklėmis ir džiovyklėmis).

Projektuojama ir laiptinė – apžvalgos bokštelis, t. y. švyturys su atskiru įėjimu iš lauko, iš kurios per galeriją patenkama į antro aukšto patalpas. Antrajame pastato aukšte projektuojamos kapitonato bei administracinės patalpos su vyrų, moterų tualetais, taip pat patalpa, kurioje planuojami organizuoti pasitarimai, parodos, mokymai ir kiti su atplaukiančiųjų vandens priemonėmis poilsio organizavimu, informavimu siejami renginiai. Laiptais palypėjus dar aukščiau bus galima išeiti į lauko apžvalgos aikštelę. Pastatas bus pritaikytas žmonėms su negalia.

Susipažinti su parengtais projektiniais pasiūlymais bus galima nuo kovo 7 d. iki kovo 14 d. Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus patalpose (darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val.).

Viešas susirinkimas projektiniams pasiūlymams apsvarstyti vyks kovo 14 d., antradienį, 11 val., Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus patalpose.

Daugiau informacijos apie uosto aptarnavimo administracinio pastato, vandens uosto statinių Preilos g. 101, Neringa, statybos projektinių pasiūlymų viešą svarstymą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video