Top Baneris

Pristatomas naujas įrankis, skirtas pasitikrinti dėl SLD statinio paprastajam remontui

2023 rugsėjo 7 d.
statinio remontas SLD
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pristato dar vieną naują automatinį įrankį, skirtą pasitikrinti, ar planuojamiems statinio paprastojo remonto darbams privalomas statybą leidžiantis dokumentas (SLD).

Pristatomas automatinis klausimynas – ketvirtasis Statybos inspekcijos darbuotojų sukurtas įrankis, kuriuo vos per akimirką, neteikiant jokių oficialių paklausimų, galima pasitikrinti ar planuojamiems paprastojo remonto darbams reikalinga gauti SLD. Remonto darbai gali turėti įtakos ne tik statinio išvaizdai ir funkcionalumui, bet ir jo saugumui, todėl naujas įrankis palengvins reikiamos informacijos gavimo procesą, leis išvengti galimų pažeidimų ir užtikrinti, kad statybos darbai būtų atliekami saugiai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vien pernai šiais įrankiais pasinaudojo virš 15 tūkst. gyventojų (SLD privalomumu statant naujus statinius domėjosi 10 916 gyventojų, SLD privalomumu statinio rekonstravimui – 4 849, SLD privalomumu kapitaliniam remontui – 446).

Atkreipiamas dėmesys, kad atlikus patikrinimą ir nustačius, kad statybos darbai vykdomi neturint SLD (kai jis privalomas), statybos darbai sustabdomi ir statytojo yra pareikalaujama pašalinti neteisėtos statybos padarinius; pažeidėjams už nustatytus pažeidimus taip pat būna taikoma administracinė atsakomybė.

Net ir tais atvejais, kai teisės aktai ir teritorijų planavimo dokumentai leidžia įteisinti neteisėtai atliktus statybos darbus, statytojams tenka susimokėti ir savavališkos statybos įteisinimo įmoką. Taigi, savavališkos statybos atveju ne tik patiriama finansinė ir reputacinė žala, didėja statybos dalyvių rizikingumas (jie sulaukia dažnesnių inspektorių patikrinimų), bet ir, svarbiausia, rizikuojama savo ir aplinkiniu saugumu, dažnu atveju padaroma žala aplinkai, sukeliama turtinė žala turto bendrasavininkiams ar besiribojančių sklypų savininkams ar valdytojams. Todėl siekdama užkirsti kelią galimiems pažeidimams ir padėti statybos dalyviams greitai ir paprastai išsiaiškinti ar naujo statinio statybai, paprastajam, kapitaliniam remontui ar rekonstravimui reikalingas SLD, Statybos inspekcija kviečia naudotis moderniais įrankiais, kuriuos galite rasti čia:

Statybą leidžiančių dokumentų privalomumas statinio paprastajam remontui

Statybą leidžiančių dokumentų privalomumas statant naujus statinius

Statybą leidžiančių dokumentų privalomumas kapitaliniam remontui

Statybą leidžiančių dokumentų privalomumas rekonstravimui

Pakanka klausimyne atsakyti į keletą klausimų ir Jums rūpimą atsakymą dėl SLD privalomumo savo kompiuterio ar mobilaus telefono ekrane išvysite vos po minutės ar dviejų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video