Top Baneris

Prieškario skulptūrai „Sėjėjas“ – modernus įvaizdis

2017 kovo 24 d.
Luko Mykolaičio nuotr.
Luko Mykolaičio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kaune realizuota jau antroji konkurso „Kauno akcentai“ idėja – atgijo skulptūra „Sėjėjas“. Tamsiu paros metu valstietis vėl sės mažus stebuklus. Šįkart – granito žvaigždes.

Skulptūra „Sėjėjas“ – gerai žinomas prieškario skulptoriaus Bernardo Bučo kūrinys, stovintis Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Prieš beveik 10 metų grafitininkas Morfai sieną už skulptūros išpiešė žvaigždėmis. Tamsiu paros metu įjungus apšvietimą, skulptūros šešėlis ir žvaigždės susijungdavo, taip sukurdamos naują vaizdinį – žvaigždes sėjantį valstietį. Tais pačiais 2008 metais šis kūrinys, pavadintas „Žvaigždžių sėjiko“ vardu, buvo uždažytas.

„Pasiūliau atnaujinti šį unikalų klasikinio ir gatvės meno sintezės objektą. Prisiminkime, kad tokios galimybės kaip „Kauno akcentai“ nei anksčiau, nei prieš dešimt metų nebuvo. Sukurti kažką neribojant vaizduotės, leidžiant pasireikšti kūrybiškai minčiai ir palikti tai savo mylimam miestui Kaunui – perspektyva, kuri atsivėrė Kauno kūrėjams“, – kalbėjo „Žvaigždžių sėjiko“ autorius Morfai.

Sodelio siena už skulptūros pertinkuota ir perdažyta, o žvaigždės šį kartą nebeišpieštos, o įleistos į tinką. Tikimasi, kad kaip ir pirmąjį kartą, taip ir dabar šis gatvės meno kūrinys taps „stotele“ miesto svečiams.

„Tai dar vienas puikus pavyzdys, kad Kaunas laukia išskirtinių, originalių sprendimų, kurie viešąsias erdves darytų įdomesnes. Tai turbūt pirmasis atvejis Lietuvoje, kai gatvės meno kūrinys yra legalizuojamas, ir tai tik įrodo, koks atviras įvairioms idėjoms ir meninėms formoms yra šis konkursas“, – sako Kauno miesto vicemeras Povilas Mačiulis.

Visi menininkai ir kūrybiški kauniečiai ir šįmet kviečiami dalyvauti konkurse „Kauno akcentai“ bei savo originaliomis idėjomis papuošti miestą. Iki šių metų balandžio 3 d. galioja kvietimas teikti paraiškas pagal sritį „Skulptūrų, kurios suteiktų erdvei patrauklumo ir individualumo, sukūrimas ir įrengimas.“

Primename, kad į šiųmetį konkursą bus skelbiami trys kvietimai pagal tokias sritis: skulptūrų, dizaino objektų ir šviesos instaliacijų, kurie suteiktų viešosioms erdvėms patrauklumo bei unikalumo. Pasibaigus vienam kvietimui, eilės tvarka bus skelbiamas kitas. Idėjų autorių nevaržo jokie apribojimai, o konkurse dalyvauti ir miestą papuošti gali visi.

Kiek ir kokių meninių akcentų šįmet bus įgyvendinta, paaiškės po idėjų konkurso. Kiekvienos srities projektus vertins nepriklausoma komisija, kuri ir išrinks konkurso nugalėtojus. Idėjoms įgyvendinti šių metų miesto biudžete numatyta dvigubai daugiau lėšų – beveik 400 tūkst. eurų.

Visa informacija apie konkursą „Kauno akcentai“ ir paraiškų teikimą skelbiama interneto svetainėje akcentai.kaunas.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video