Prienai nelinkę likti užribyje

Prienai nelinkę likti užribyje

Prienų rajonas išskirtinis savo gamtiniu ir kultūriniu savitumu, patrauklus gyvenimui ir poilsiui. Gamtos vertybių gausa suteikia kraštui išskirtinumo. Dalis Prienų rajono, kuriame plyti vienas didžiausių ir gražiausių Lietuvoje Nemuno kilpų regioninis parkas, patenka į didelio potencialo labiausiai plėtojamą nacionalinės reikšmės rekreacinę sistemą.

Rajono vieta dėkinga

Ekonomiškai Prienų rajonas turi išskirtinių bruožų: jis yra šalia antro pagal dydį Lietuvos miesto Kauno, turinčio ekonominės ir socialinės plėtros potencialą. Ši kaimynystė sudaro sąlygas bendradarbiauti plėtojant rajono infrastruktūrą, žmogiškuosius išteklius, rengiant bendrus projektus. Nepaisant galimo kaimynystės ekonominio potencialo išnaudojimo, Prienų rajone plėtojamas žemės, miškų ūkis ir su juo susijusi pramonė.

Geografinė rajono padėtis ir gausus kultūros bei etnografinis paveldas – tinkama vieta turizmo ir poilsio infrastruktūrai plėtoti.

„Kalbant apie rajono galimybes pritraukti daugiau investicijų, pirmiausia reikėtų įvardyti, kad Prienų rajonas yra tarsi kryžkelėje tarp Kauno, Marijampolės, Alytaus miestų ir kurortinio Birštono miestelio. Mūsų vieta tikrai dėkinga“, – sakė Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas.

Prienų rajone yra visi pagrindiniai susisiekimo elementai: automobilių kelių tinklas, geležinkelio linija, aerodromas ir vandens kelias. Rajoną kerta magistraliniai keliai, užtikrinantys susisiekimą su didžiaisiais Lietuvos ir kaimyninių valstybių miestais: Kaunas–Alytus, Vilnius–Prienai–Marijampolė, Kaunas–Lenkijos siena, šis kelias – dalis magistralės „Via Baltica“.

Turi ne vieną išskirtinumą

Prienų rajone veikia keletas išskirtine veikla užsiimančių įmonių, kurios reprezentuoja kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Aukštos kokybės rekordinius sklandytuvus gaminanti bendrovė yra viena iš penkių pasaulyje, kuriose projektuojami ir gaminami aukščiausios klasės varžyboms skirti sklandytuvai. Ne mažiau Prienų kraštą garsina ir Stakliškėse gaminamas unikalus kulinarinio paveldo produktas – lietuviškas midus.

Prienų kraštą reprezentuoja Pociūnų aviaturizmo centras, o visuomenės harmonizavimo parkas yra puikus turizmo traukos objektas, kuriame teikiamos nakvynės ir maitinimo, aktyvios bei rekreacinio pobūdžio turizmo paslaugos. Vaizdingame krašte išplėtotas ir kaimo turizmo sodybų tinklas.

„Galime džiaugtis naujai pastatyta ir įrengta sporto arena, pritaikyta įvairiems renginiams, svarbesnėms sporto varžyboms“, – pasakojo meras V. Bujanauskas.

Prienų rajonas taip pat išsiskiria archeologinių paminklų (piliakalnių) gausa. Vaizdingas vietas galima apžiūrėti važiuojant ne tik automobiliu – per rajoną driekiasi valstybinės reikšmės dviračių turizmo trasos: pagrindinė nacionalinė dviračių trasa ir nacionalinių dviračių trasų tinklo atkarpa. Pagrindinės Nemuno kilpų ir Prienų šilo dviračių trasos kerta Nemuno kilpų regioninį parką.

Jaučia kaimynų konkurenciją

Tai, kad Prienai ribojasi su Kaunu ir kitais didžiaisiais miestais, taip pat su Birštono kurortu, yra ne tik privalumas. Neigiamas to aspektas yra tai, kad kaimynai sudaro nemažą konkurenciją kviečiant investuotojų.

„Vienas mūsų trūkumų šioje konkurencinėje kovoje yra tai, kad savivaldybė negali pasigirti didele žemės sklypų pasiūla potencialiems investuotojams. Tai viena aktualių priežasčių pritraukti į rajoną investicijų. O jų tikrai galėtų būti daugiau“, – kalbėjo Prienų rajono savivaldybės meras V. Bujanauskas.

Jis atkreipė dėmesį, kad vienas iš prioritetinių objektų didinti rajono patrauklumą ir investuotojų skaičių – Pociūnų aerodromas. Nemuno Kilpų parke įsikūręs aerodromas, kuriame veikia aviacijos sporto klubas – didžiausias Baltijos šalyse. Čia teikiamos mažųjų lėktuvų remonto, sklandytuvų remonto ir gamybos, oro taksi, parašiutų sporto paslaugos. Ši vieta patraukli ekstremalių pojūčių mėgėjams ar tiesiog trokštantiesiems pasižiūrėti į tokius.

Kiti svarbūs objektai, kurie galėtų būti patrauklūs investuotojams – Prienų miesto Revuonos parkas ir Revuonos viešbutis, esantys vaizdingoje Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje. Viešbutį būtų galima pritaikyti rekreacijai, aktyviam, kultūriniam poilsiui, siekiant skatinti atvykstamąjį ir vietos turizmą.

Revuonos upelio vardu pavadintas viešbutis įkurtas sename dar 1925 metais statytame malūne, kuris rekonstruotas 1984 metais. Trijų aukštų mūrinį pastatą ant Nemuno kranto vakaruose supa miesto parkas su tvenkiniais, pietuose – upelio slėnis, iš šiaurės nuo miesto atbėga trumpa, jauki Kranto gatvelė, kurią malūnas ir uždaro. Viešbutis nebeveikia nuo 1995 metų, ir šiuo metu savivaldybė jam ieško investuotojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai