Top Baneris

Prie Telšių iškils trylika gigantiškų naujos kartos vėjo jėgainių

2020 liepos 20 d.
Baltic Engineers 2
Jėgainės aukštis bus įspūdingas – sieks apie 220 metrų. Pavyzdžiui, Vilniaus televizijos bokšto besisukanti kavinė yra įsikūrusi 165 metrų aukštyje.
Pasidalykite straipsniu

Telšių rajone prasideda modernaus vėjo jėgainių parko statyba. Teritorijoje iškils 13 naujos kartos jėgainių kurių bendras galingumas sieks net 70 MW. Vėjo parkas priklauso atsinaujinančios energetikos grupei UAB “E energija” ir yra vystomas grupei priklausančios įmonės UAB “L-VĖJAS”. Statybų metu darbų organizavimu rūpinsis „The Natural Power Consultants Limited“ (Škotija) kartu su  „Baltic Engineers“ (Lietuva) įmonių grupės projektų valdymo specialistais.

„Esame įgyvendinę jau keturis vėjo jėgainių parkus, bet šis išsiskiria tiek savo pažangumu, tiek dydžiu. Pavyzdžiui, Vilniaus televizijos bokšto besisukanti kavinė yra įsikūrusi 165 metrų aukštyje – bendras jėgainės aukštis bus apie 220 metrų. Toks dydis yra tiek technologinis, tiek ir logistinis iššūkis“ teigia UAB „BE Constructive” ir „Baltic Engineers“ generalinis direktorius Darius Kvedaras.

Jėgainių parke iškils 13 naujos kartos 5 MW Cypress vėjo jėgainių kurias gamina „General Electric“ (GE). Tai vienos iš pažangiausių ir galingiausių žemyninių vėjo jėgainių rinkoje kurių rotoriaus diametras yra 158 metrai.

„Baltic Engineers“ įmonių grupė projektą valdys bendradarbiaudama su 25 metų patirtį atsinaujinančios energetikos srityje turinčia Škotijos įmone „Natural Power“. Lietuvos specialistai rūpinsis projekto koordinavimu aikštelėje bei darbų technine priežiūra. Škotijos įmonei tai bus pirmasis statybų valdymo projektas Baltijos šalyse.

„Natural Power“ statybų direktorius Ralph Spernagel teigia, kad “Natural Power džiaugiasi šio svarbaus projekto pradžia ir nekantrauja pradėti bendradarbiavimą su Baltic Engineers.  Turime atsinaujinančia energija pilnai aprūpinamo pasaulio viziją kuri puikiai sutampa su šio projekto tikslais. Jo dėka Lietuvos vartotojus pasieks dar daugiau patikimos žaliosios energijos. Patirtis valdant daugiau nei 225 vėjo parkų statybą leidžia mums prisidėti prie tokių vystytojų ir investuotojų kaip E energija ir lyderiaujančių turbinų gamintojų kaip GE Renewable Energy bendradarbiavimo.  Pažangios GE vėjo turbinų technologijos dėka Telšiuose bus galima itin efektyviai panaudoti vėjo galią ir taip prisidėti prie bendro tikslo – klimatui visiškai neutralios energetikos.”

Baltic Engineers 1

Europos Sąjungos valstybės įsipareigojo iki 2050 metų sumažinti grynąjį išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį iki nulio ir taip pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos. Šį ambicingą tikslą elektros gamyboje pavyks pasiekti tik šimtu procentų perėjus prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Vėjo energetikos specialistų manymu apie pusę reikiamos elektros energijos ateityje Europa turėtų pasigaminti modernių vėjo jėgainių dėka.

Apie „Baltic Engineers“ įmonių grupę

„Baltic Engineers“ įmonių grupė yra ilgametę vietinę ir tarptautinę patirtį turinčių profesionalių inžinierių komanda, teikianti teritorijų planavimo, projektavimo, projektų valdymo ir inžinerinio konsultavimo paslaugas. Įgyvendinusi daugiau nei 300 įvairių inžinerinių sričių projektų grupė užsitarnavo patikimo ir profesionalaus partnerio vardą. Grupės specialistai dirba naudodami 3D erdvinio modeliavimo programas BIM (Building Information Modeling), atlieka poveikio aplinkai vertinimą pagal BREEAM, yra įsidiegusi ISO kokybės valdymo standartą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video