Top Baneris

Prie darbo specifikos pritaikytas „Livesport“ biuras

2024 balandžio 18 d.
reaktor livesport studio flusser 01 scaledTik SA
Pasidalykite straipsniu

Pavadinimas „Livesport biuro patalpos Vieta Praha Cekija Architektai „Studio Reaktor Marek Svoboda Lukas Baksi Jachym Bondy Jurij Lyzhanov Barbora Lickova Tomas Ploc Lukas Kral Igyvendi 2 e1713263699453

Biuras, kuriame norisi užsibūti, o darbo patirtis labiau primena kokybiškai leidžiamą laiką – turbūt taip būtų galima apibūdinti gerai įrengtą biurą. Tokių pavyzdžių Lietuvoje ir pasaulyje po truputį daugėja. Neseniai pristatytame „Livesport“ biure Čekijoje atsispindi įmonės veiklos pobūdis ir pagal darbuotojų poreikius kuriama aplinka.

reaktor livesport studio flusser 04

Poilsio ir darbo pusiausvyrą palaikantis biuro interjeras

Tikri sporto gerbėjai yra bent kartą girdėję apie „Livesport“ bendrovę, kurios sukurtos programėlės ir online portalai tiesiogiai transliuoja įvairiausių rungtynių rezultatus, skelbia naujienas, statistiką ir kt. Tokie greičio ir tikslumo reikalaujantys procesai lemia dinamišką ir darbo pobūdį, kuris taip pat reikalauja ir atitinkamos aplinkos. Darbuotojams reikia biuro, kuriame galima ne tik susikoncentruoti, efektyviai dirbti, bet ir atsipalaiduoti bei linksmintis. Tik taip pasiekiami produktyvūs rezultatai.

Sportas savaime yra tiek dėmesio ir pastangų reikalaujanti veikla, tiek atpalaiduojantis ir smagus žaidimas – čia svarbi pusiausvyra. Todėl architektų studijai „Studio Rektor“ buvo pateikta tokia užduotis, kurios įgyvendinimas padėtų sukurti būtent tokį biurą. Naujajame „Livesport“ biure sportas susijungia su šiuolaikinėmis technologijomis, o įkvėpimas interjerui atėjo ne iš pačių „rungtynių“, o veikiau pasišventimo treniruotėms, pasiruošimui ir asmeniniam tobulėjimui. Darbuotojai patys nemažai prisidėjo prie idėjų biuro įrengimui, išplanavimui, dalydamiesi patirtimi, kiekvieno asmeniniu darbo pobūdžiu ir veikla. Galutinis interjeras atspindi motyvuojančią aplinką, patenkina individualius. Ši aplinka padeda darbuotojams generuoti su aktyvia veikla ir sportu susijusias idėjas.

Soprtiškai įmonei – sportiškas biuras

Pagrindinė interjero tema – sportas, o jos įrengimo koncepciją padiktavo įprasta sporto salė, pritaikoma įvairioms veikloms, pasitelkiant sporto inventorių. Taip ir biure atsirado įvairiai veiklai pritaikytos patalpos, bet visą biuro plotą dengia ta pati, vienijanti grindų danga ir lubų apdaila. Ir nors visoje patalpoje atsiranda tarsi mažų teritorijų pasiskirstymas kiekvienai individualiai veiklai, biure vyrauja stiprus vizualinis ryšys, panaudojant stiklines pertvaras tarp atskirtų erdvių.

Biure yra įrengtos įvairiai veiklai skirtos erdvės, tiek darbui komandoje, individualiai, susitikimų patalpos ir laisvalaikio erdvės – visos jos taip pat yra įrengtos ir skirtingų dydžių, taikantis prie įvairių veiklos poreikių bei komandos dydžio. Interjere dera su sportu susiję elementai ir atributika, tiek susitikimų. Tiek laisvalaikio erdvėse galima rasti stalo tenisą, futbolą, smiginį bei virtualios realybės žaidimus. Berėmės pertvaros tarp patalpų su dvigubu įstiklinimu atitinka aukščiausius akustinius reikalavimus, todėl net stalo teniso turnyrai netrikdo kaimyninių kolegų susitikimų.

Sportiško interjero atributikos „trejybė“

Interjero dizaino koncepcijai pasitelktas trijų sporto elementų motyvas: linijų ir ribų braižymas, sporto inventorius ir strategija. Šių elementų koncepcija projektuojant virto abstrakčia išraiška, kuri susipina ir sujungia įvairius biuro interjero elementus.

reaktor livesport studio flusser 15

RIBOS

Linijų žymėjimas bet kurioje sporto šakoje nustato tam tikras taisykles ir ribas, nusakančias skirtingas zonas. Šis motyvas atsikartoja grindų dangoje, kuri tampa tarsi žaidimų erdve ir aiškiai nustato, kuri patalpa kuriai funkcijai skirta. Taip biure yra „paženklintos“ visos zonos – nuo individualių kambarėlių, konferencijų patalpų iki poilsio erdvių ir saugyklų.

reaktor livesport studio flusser 28

INVERNTORIUS

Įvairus inventorius sporto salėje padeda sportininkams tikslingai treniruotis ir ruoštis varžyboms. Biure šis inventorius virto atskirų patalpų „dėžutėmis“, t. y. susitikimų kambariais, skambučių erdvėmis, kabinetais ir pan. Šios priemonė padeda naviguoti tarp skirtingiems poreikiams skirtų patalpų, tad pasiekiamas geriausias darbuotojų rezultatas.

reaktor livesport studio flusser 21

STRATEGIJA

Kaip ir kiekvienoms rungtynėms treneriai paruošia tam tikrą žaidimo eigos strategiją (dažniausiai ant šviečiančios lentos braižydami schemas), taip ir biure gali atsirasti „strateginiai“ elementai. Šiuo atveju dizaineriai integravo visą biurą jungiantį apšvietimą, kuris veikia kaip navigacijos sistema, ypač naudinga svečiams bei naujiems darbuotojams. Vingiuojantis apšvietimas nužymimi svarbiausias susitikimo vietas, vadovybes patalpas ir kt.

Lakoniškas, tačiau žaismingas išpildymas

Interjero stilius, spalvos ir medžiagiškumas gana minimalus, dominuoja tamsesnės spalvos, santūrūs medžiagų deriniai. Daugiausia naudotas metalas, betonas bei mediena. Toks derinys skoningai kontrastuoja su gana ryškiu ir dinamišku apšvietimu bei organiškų linijų motyvais, atsispindinčiais tiek apšvietime, tiek pertvarų išplanavime.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video