Top Baneris

Prie Anykščių statomos devynios vėjo jėgainės

2021 birželio 2 d.
vejo jegaines vejo jegainiu parkas anyksciai merko statyba
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Merko statyba“ stato vėjo jėgainių parką Anykščių rajone pagal pasirašytą sutartį su bendrove „Anykščių vėjas“. Sutarties vertė viršija 4 mln. eurų, darbus planuojama baigti 2021 m. rugsėjį.

Numatyta pastatyti devynias vėjo jėgaines, kurių aukštis su sparnuote sieks 230 metrų.

„Džiaugiamės galėdami imtis šio projekto ir prisidėti, kad Lietuva kuo geriau būtų aprūpinta „žaliąja“ energija, darant kuo mažesnį poveikį aplinkai. Tai jau ne pirmas bendrovės „Merko statyba“ statomas jėgainių parkas, tad panaudosime visas savo žinias ir sukauptą patirtį, kad darbai būtų padaryti laiku ir laikantis aukščiausių kokybės standartų“, – sakė Saulius Putrimas, „Merko statyba“ generalinis direktorius.

„Merko statyba“ darbai šiame projekte – vėjo jėgainių pamatų įrengimas, t. y. pamatų duobės iškasimas, polių bei pamato pagrindo įrengimas ir kiti. Šiuo metu jau paruoštas vienos jėgainės pamatas, ruošiamasi betonuoti ir kitus.

vejo jegaines vejo jegainiu parkas anyksciai merko statyba

Naujai pastatytas vėjo jėgainių parkas bus dar vienas „žaliosios“ energijos šaltinis, didinantis atsinaujinančių energijos išteklių dalį šalies energijos balanse. Vėjo jėgainių poveikis aplinkai neabejotinai yra minimalus, nes vėjo energija – tai atsinaujinantis energijos šaltinis.

Vėjo elektrinės nedidina oro užterštumo, neišmeta jokių šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Jų užimamas žemės plotas yra minimalus, o likusi sklypo dalis gali būti naudojama kaip įprasta – žemės ūkio veiklai, gyvuliams ganyti ir panašiai.

vejo jegaines vejo jegainiu parkas anyksciai merko statyba

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video