Kiekvieną dieną – nauji atradimai gatvėse: kasmetis kūrybinių intervencijų maratonas „priARTink“ kviečia atrasti pažįstamas miesto erdves iš naujo. Miesto žaidimai, netikėti objektai, atvirų diskusijų aikštelės pagyvins įprastus maršrutus ir pavers miestą atvira kūrybine laboratorija.
Šiais metais miesto erdves gaivinanti iniciatyva „priARTink“ prasideda spalio 19 dieną ir tęsis 11 dienų. Tai penktasis sezonas Vilniaus gatvėse, kuomet Miesto studijų studentai (įvairių VGTU specialybių – kūrybinių industrijų, pramogų industrijų, architektūros ir pramoninio dizaino) analizuoja viešųjų erdvių potencialą, naudotojų elgesį viešosiose erdvėse ir įdiegia šioms erdvėms skirtus kūrybinius sprendimus. Remdamiesi formule „stebėk – sukurk – ištirk poveikį“, intervencijų autoriai analizuoja viešųjų erdvių naudotojų elgesį ir siekia atskleisti erdvių potencialą. Šiais metais užsibrėžta įgyvendinti 28 kūrybinius projektus.
Miesto intervencijos – tai objektai ir veiksmai, atskleidžiantys viešųjų erdvių galimybes ir kviečiantys įsitraukti į draugišką dialogą su kitais erdvių naudotojas. „priARTink“ tikslas – atskleisti miesto erdvių ir elementų potencialą per kūrybines sąveikas su praeiviais. Tuo būdu formuojamos draugiškos, atviros sąveikoms erdvės.
„Gyvybingos miesto erdvės yra socialinio kontakto vieta, būtent čia formuojasi abipusės pagalbos ir palaikymo tinklai. Net nedidelio masto kūrybinis sprendimas gali teigiamai paveikti erdvės gyvybingumą, pritraukti praeivius, suburti gyventojus, paskatinti naujas veiklas. Nuo erdvių naudotojų elgesio analizės turi prasidėti kiekvienas viešosios erdvės sutvarkymo projektas, jeigu jo galutinis adresatas yra miesto naudotojas“, – komentavo „priARTink“ iniciatorė, miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinec.
Pasak dalyvių, kiekvienais metais kūrybiniame žemėlapyje galima atrasti pasikartojančias miesto erdves, tarp „priARTink“ dalyvių dėmesį pritraukiančių erdvių yra Žemaitės ir Lazdynų Pelėdos skverai, Tauro kalnas, tačiau atsiranda ir naujų. Kūrybinių projektų žemėlapį bei atsinaujinančią informaciją apie projektus galima rasti FB puslapyje „priARTink“.