Top Baneris

Įteikti Vokietijos ūkio apdovanojimai

2014 birželio 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Inovatyvi Lietuvos įmonė „NFQ grupė“ tapo 2014 metų Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje (AHK) skelbto konkurso „Vokietijos ūkio apdovanojimai Lietuvoje“ nugalėtoja.

AHK šį konkursą organizavo jau devintą kartą. Iškilmingos ceremonijos, vykusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose Vilniuje, garbės svečiu buvo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri kartu su šio konkurso globėju Vokietijos ambasadoriumi Lietuvoje Matthiasu Mülmenstädtu ir AHK Lietuvos regiono prezidentu dr. Dietmaru Luzu įteikė garbingą apdovanojimą.

Inovatyvios įmonės savo verslo aplinkoje iššūkius pasitinka drąsiai ir kūrybiškai, taip įgydamos naujų konkurencinių pranašumų. Šios įmonės naujas rinkas užkariauja patobulintais produktais ir paslaugomis, pritraukia naujus klientus, o savo darbuotojams ilgam laikui tampa patraukliais darbdaviais. Inovacijos – tai pažangos pagrindas bei raktas į tvarų verslo vystymąsi.

Inovatyvios Lietuvos įmonės yra geriausias pavyzdys, kad Lietuva gali būti puiki vieta investicijoms ir verslo plėtrai. Atsižvelgdami į tai Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai paskelbė 2014 metų „Vokietijos ūkio apdovanojimų Lietuvoje“ konkurso nominaciją – „Inovacija“.

Paraiškas dalyvauti konkurse įteikė 25 inovatyvios lietuviškos įmonės, pilnos idėjų ir noro įgyvendinti kūrybiškas bei rinkoje konkurencingas naujoves. Vertinimo komisija atrinko šešis finalo dalyvius, kurių inovatyvumas atsispindėjo jų gaminiuose, paslaugose, marketingo strategijose ar darbuotojų motyvacijos modeliuose. Tai – UAB „Altechna R&D“ (lazerinių mikroapdorojimo įrenginių ir sprendimų kūrimas ir gamyba), UAB „Baltec CNC technologies“ (plataus spektro metalo apdorojimas), „NFQ grupė“ (programinės įrangos kūrimas ir kitos elektroninio verslo paslaugos įmonėms), UAB „Rubedo sistemos“ (robotų judėjimo valdymo sprendimų kūrimas), UAB „Šviesos konversija MGF“ (lazerių gamyba ir sprendimų lazerinių technologijų srityje kūrimas“, UAB „Terekas“ (PET butelių gamybos linijų ir PET ruošinių gamyba).

Vertinimo komisijos sprendimu, 2014 m. Vokietijos ūkio apdovanojimas Lietuvoje atiteko įmonei „NFQ grupė“ iš Kauno. Programinės įrangos kūrimo įmonė „NFQ grupė“ įkurta 2002 metais. Šiandien ji teikia programinės įrangos kūrimo ir kitas elektroninio verslo paslaugas daugiausiai Vokietijos ir JAV įmonėms.

Apdovanojimai

Ypač inovatyvus 200 darbuotojų turinčios įmonės produktas yranaujai sukurta e.verslo platforma FOXX, kurios pagrindu galima kurti visiškai naujas e. parduotuves, optimizuoti jau veikiančias bei tam pačiam lankytojų srautui apdoroti reikalingų serverių kiekį sumažinti keliolika kartų. Tai leidžia sutaupyti dešimtis tūkstančių eurų per mėnesį, o spartesnis e. parduotuvės veikimas didina vartotojų pasitenkinimą.

Šios e. verslo platformos tarptautinis konkurencingumas bei įspūdinga įmonės „NFQ grupė“ orientacija į ateities technologijas bei aukščiausios pridėtinės vertės IT paslaugų eksportą, pagrįstą unikaliomis žiniomis ir inovatyviais sprendimais,įtikino vertinimo komisiją. „NFQ grupė“ ne tik ypatingai skatina savo darbuotojų kūrybiškumą, tačiau sudaro sąlygas ir kitiems jauniems Lietuvos programuotojams gerinti savo karjeros galimybes. Tam tikslui įkūrė NFQ Akademiją, kurioje lektoriai tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio nemokamai moko jaunimą naujausių technologijų taikymo.

Konkurso prizinį fondą sudarė 5 tūkst. eurų vertės čekis bei dalyvavimas Vokietijos Federalinės medžiagų ūkio asociacijos (Bundesverbandes Materialwir tschaft, Einkauf und Logistik e.V. – BME) konferencijoje „Pirkimai ir logistika“, kuri vyks 2014 m. lapkričio 12 – 14 d. Berlyne. Visos į finalinį etapą patekusios įmonės buvo apdovanotos vienerių metų naryste Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmuose, kitų rėmėjų prizais. Vienas iš renginio informacinių partnerių – žurnalas „Statyba ir architektūra“, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų narys.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video