Top Baneris

Prezidentas padėjo parašą: nuo 2022 m. įsigalios statybininko kortelė

2021 liepos 8 d.
gitanas nausėda
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė statybos įstatymo pakeitimus, įteisinančius statybininkų tapatybės identifikavimą (ID).

Statybos įstatymo papildymai nustato, kad statybvietėje dirbti statybos darbus galės tik tie asmenys, kurie turi statybininko tapatybės identifikavimo kodą. Įstatymo pataisos įsigalioja nuo 2022 metų sausio 1 dienos.

Pasak prezidento, skaitmeninis statybininkų identifikavimas yra tinkama priemonė ne tik mažinant šešėlinę ekonomiką ir į biudžetą nesumokamų mokesčių dalį, bet ir užtikrinant statybų sektoriaus darbuotojų socialines garantijas, sąžiningą konkurenciją statybų versle.

„Gerovės valstybę galime kurti tik tinkamai finansuodami viešąsias paslaugas. Tačiau, tyrimų duomenimis, šešėlinė ekonomika Lietuvoje vis dar maždaug trečdaliu didesnė nei vidutiniškai ES. Turime išmaniais ir kūrybiškais sprendimais atkovoti žymią valstybės finansų dalį iš šešėlio, ypač didžiausios rizikos sektoriuose. Statybininko ID sistema – vienas tokių sprendimų, dabar jį reikia kuo efektyviau įgyvendinti“, – pranešime sakė G. Nausėda. 

Jo teigimu, diskusijos dėl skaidraus darbo Lietuvos statybų sektoriuje užsitęsė per ilgai, todėl dabar svarbu, kad būtų užtikrintas šešėlį statybų sektoriuje mažinančios sistemos veiksmingumas.

Valstybinės mokesčių inspekcijos vertinimu, statybų sektoriuje per metus neapskaitoma 500–700 mln. eurų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video