Top Baneris

Prekybos centras „Mega“ įgis vientisesnį architektūrinį veidą

2014 rugsėjo 23 d.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo kompanijų Baltijos šalyse „Baltic RED“ gavo Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET) pritarimą įgyvendinti prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ architektūrinę plėtros koncepciją.

„Megos“ plėtros architektūrinės, interjero bei apšvietimo koncepcijas parengęs architektas Rolandas Palekas teigė, kad kurdami architektūrinius sprendimus architektai daugiausiai dėmesio skyrė prekybos centro funkcionalumui, atpažįstamumui ir vientisumui.

„Rengdami „Megos“ plėtros architektūrinę koncepciją stengėmės patį fasadą padaryti paprastesnį, jį „nuraminti“. „Mega“ tapo vientisu tūriu, kurio fasadui sukūrėme griežtas taisykles. Fasadui pasiūlėme keramikinio klinkerio arba aukštos kokybės presuotos plokštės apdailą, kuri ne tik vizualiai sukuria vientisą pastato vaizdą, bet ir išlaiko tvarkingą arhitektūrinę harmoniją su šiemet šalia prekybos ir laisvalaikio centro pastatytu moderniu „Senukų prekybos centro“ biurų pastatu“, – teigė R. Palekas.

Pristatęs naująjį „Megos“ plėtros projektą, Rolandas Palekas sulaukė teigiamų specialistų įvertinimų. Profesorius Jonas Minkevičius teigė, jog pasiūlytas prekybos centro projektas – funkcinio minimalizmo pavyzdys bei pabrėžė jo svarbą, nes šis prekybos centras yra pačiame respublikos viduryje, todėl reprezentuoja ne tik Kauną, bet taip pat ir visą šalį. KAUET pirmininko Gedimino Jurevičiaus teigimu, „Megos“ plėtros projektas yra gražus objektas, kokių Kaune jau senai nebuvo. Pasak jo, naujoji architektūrinė koncepcija yra išraiškinga, teisinga, kieta ir konceptuali bei papuošianti miesto veidą.

Po plėtros dabartinį „L“ raidės formos pastato projektą pakeis stačiakampis, bus suformuota nauja prekybos alėja, kurios dėka lankytojų srautas prekybos centre galės judėti ratu. 30 tūkst. kvadratinių metrų ploto priestate įsikurs apie 60 naujų parduotuvių, maitinimo bei paslaugų operatorių, restoranų zonoje bus įrengta 450 kvadratinių metrų ploto lauko terasa, šalia prekybos centro suformuotos žaliosios zonos: parkeliai su vaikų žaidimo aikštelėmis, amfiteatru bei lauko prekybos vietomis,  pastatyta daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė.

Po plėtros bendrasis „Megos“ nuomininkų skaičius išaugs iki 190-ies, o plotas padidės daugiau nei 40 procentų – iki 102 tūkst. kvadratinių metrų: „Mega“ taps didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje.

Statybos darbus planuojama pradėti 2015 m. antrąjį ketvirtį, baigti – 2016 metais.  Investicinė bendrovė AB „Baltic Shopping Centers“ į „Megos“ plėtros projektą investuos 155 mln. litų (apie 45 mln. eurų).

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video