Top Baneris

Preilos gelbėjimo stotis – tarp geriausių rekreacinės architektūros objektų

2017 rugsėjo 1 d.
Norbert Tukaj nuotr.
Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Preilos gelbėjimo stoties pokyčius įvertino ir komisija – projektas pateko tarp konkurso „Geriausias 2016 metų rekreacinės architektūros kūrinys“ nominantų.

Šią vasarą atnaujinta Preilos gelbėjimo stotis su vieša erdve tapo kurorto lankytojų itin pamėgta erdve, į kurią mielai traukia ir kitų Neringos gyvenviečių svečiai ir gyventojai.

Į Baltijos jūrą žvelgiantis pastatas (aut. Architektas Algirdas Sviderskas, 1984 m.) iš uždaro, monofunkcio objekto pavirto į atvirą, šviesią, kviečiančią erdvę.

Pirmame aukšte atsirado baras su nedidele lankytojų erdve, iš kurios atsiveria vaizdas į Baltijos jūrą. Antrame pastato aukšte patobulinta gelbėtojų darbo erdvė. Atnaujinant Preilos gelbėjimo stotį išryškinti jos tūriai, monolitinis fasadas perdažytas baltai. Stotis tampo matoma ir savo atspindžiais nuolat kinta kartu su Kuršių nerijos gamta.

Ypatingų Neringos gyventojų ir svečių komplimentų sulaukė nauja amfiteatrinė terasa / laiptai – šioje poilsio erdvėje žmonių sutiksi nuolat – besigrožinčių Baltijos jūra, skaitančių knygas, tiesiog bendraujančių ar palydinčių saulę.

Stoties atnaujinimo darbai įgyvendinti Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis, darbus inicijavo – įmonė „Neringos komunalininkas“, projekto autoriai – architektų biuro „Do Architects“ komanda.

Geriausiu rekreacinės architektūros kūriniu pretenduoja tapti 9 šalies objektai, tarp kurių ir Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija.

Konkurso „Geriausias 2016 metų rekreacinės architektūros kūrinys“ rezultatai bus paskelbti rugsėjo 8–10 dienomis Nidoje vyksiančio architektūrinio įvykio „Gyvenimas tarp vandenų: Neringos architektūros paveldas ir kasdienybė“ metu.

Architektūrinis įvykis sujungs naujas formas įgaunantį tradicinių „Zavišinių“ renginį ir mokslinę konferenciją, skirtą paminėti ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto įkūrimo Lietuvoje 25-ąsias metines.

Konkursinės medžiagos pagrindu išleistas nominantų skaitmeninis leidinys.

Daugiau apie architektūrinį įvykį ir tarptautinę konferenciją – www.architektusajunga.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video