Top Baneris

Pratęstas Vilniaus stoties architektūros konkursas – laimėtoją skelbs birželį

2021 birželio 1 d.
vilnius connect
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinis vadinamojo „Vilnius connect“ projekto architektūros konkursas pratęstas dar savaitei, informavo „Lietuvos geležinkeliai“.

„Atsižvelgdami į konkurso svarbą ir mūsų siekį pritraukti kuo daugiau dalyvių, priėmėme sprendimą pratęsti pasiūlymų pateikimo terminą iki birželio 7 dienos 14 valandos“, – teigė „Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos departamento atstovas Martynas Burba.

Kovą paskelbus konkursą buvo numatyta, kad pasiūlymai baigiami priimti gegužės 31-ąją, o laimėtoją paskelbti birželį.

M. Burba neatskleidė, kiek gauta pasiūlymų, bet tikino, kad jų yra.

„Kitą savaitę pateiksime visą informaciją“, – pridūrė M. Burba.

Konkurso dalyviai turės sukurti geležinkelio stoties projektą, pasiūlyti modernią viešojo susisiekimo infrastruktūrą bei urbanistinio centro idėją, suformuoti patrauklią stoties aikštę.

„Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška yra sakęs, kad norima sukurti erdves, atitinkančias Vakarų Europos geležinkelio stočių geriausius pavyzdžius. Tai, anot jo, būtų ne tik kelionės taškas, bet ir naujas traukos centras su laisvalaikio ir paslaugų erdvėmis, patogiomis jungtimis pėstiesiems, dviratininkams ir kitiems keliautojams.

Iš konkurso dalyvių reikalaujama patirties rengiant panašius projektus ar projektuojant visuomeninius pastatus. Jų pasiūlymus vertins tarptautinė 11 narių komisija, suburta iš architektų, urbanistų, geležinkelių ir savivaldybės atstovų.

Bendras konkurso prizinis fondas siekia 120 tūkst. eurų, iš kurių pirmos vietos laimėtojui bus skirta 50 tūkst. eurų.

„Vilnius connect“ dalies projekto architektūros konkursą rengia konsultacijų įmonė „Civitta“.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video