Top Baneris

Prašome užeiti: geriausiu Čekijos architektūros projektu pripažintas privatus namas provincijoje

2022 gruodžio 7 d.
atelier 111 kozina house alexshootsbuildings 02 scaled
Foto - Alex Shoots Buildings
Pasidalykite straipsniu

Čekijos architektų rūmų (CCA) organizuojamas Čekijos architektūros konkursas turi septintąjį nugalėtoją. Šiemet konkursui buvo nominuota 30 projektų, įgyvendintų Čekijoje per pastaruosius penkerius metus  nuo 2017-2021 metų. Iš jų tarptautinė žiuri atrinko penkis finalininkus ir paskelbė nugalėtoją. Geriausiu architektūros projektu šiemet tapo architektūros studijos „Atelier 111 architekti“ privataus namo rekonstrukcija.

Namas rekonstruotas istorinėje nedidelio Pietų Čekijos miestelio dalyje, kuri, nors ir apleista, pasižymi gana stipria atmosfera ir traukos potencialu. Ši vieta nuo pat pradžių traukė architektus savo išskirtiniu charakteriu ir puikia lokacija. Siaurų mieguistų gatvelių nepasiekia miestelio šurmulys, nors iki centro su parduotuvėmis, įstaigomis, mokyklomis, kino teatru, teatru ir geležinkelio stotimi – vos keli žingsniai.

atelier 111 kozina house alexshootsbuildings 05

Rekonstrukcija truko net septynerius metus ir buvo baigta tik pernai. Šis namas nedemonstruoja savo modernumo ir nepastebimai įsiliejo į bendrą greta esančių, bet žymiai senesnių namų draugiją. Išorinis jo kuklumas tapo savotišku pavyzdžiu prabangioms priemiesčio viloms, kurios istoriniame architektūriniame kontekste reikalauja dėmesio sau ir siekia neproporcingai dominuoti vietiniame kraštovaizdyje. Šįkart viskas kitaip. Gyvenamasis namas įrengtas sujungus du kaimyninius namus ir maksimaliai išsaugojus originalią tūrių formą, mastelį ir medžiagiškumą. Rekonstruojant pastatus nuo išorinių sienų buvo nugramdytas tinko sluoksnis, kuris atvėrė originalų akmenų ir senų plytų fragmentus.

Vidus buvo perplanuotas taip, kad pastatas turėtų kelis įėjimus iš gatvelių. Patekti į vidinį jaukų kiemelį taip pat galima pro skirtingais įėjimus, o tai sustiprina judėjimo laisvės pojūtį.

atelier 111 kozina house alexshootsbuildings 06

Pirmame aukšte įrengta pakankamai erdvi svetainė su virtuvės zona. Erdvumo įspūdį sustiprina pro milžiniškus langus į lauko terasą plūstanti natūrali šviesa ir pakankamai aukštos gaubtos lubos.

atelier 111 kozina house alexshootsbuildings 15

Antrame aukšte įrengtas darbo kambarys, miegamieji, vonios kambarys. Išraiškinga medinė lubų konstrukcija, autoriniai baldų dizaino sprendimai šiam interjerui suteikia autentišką dabartinio laikmečio potėpį.

atelier 111 kozina house alexshootsbuildings 25 1

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video