Top Baneris

Pranešti apie problemą sostinėje – naudojantis mobiliąja programėle

2016 spalio 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės valdžia iškilusias problemas nuo šiol siūlo spręsti dar greičiau ir patogiau – sukurta patobulinta programėlės „Tvarkau Vilnių“ versija „Android“ telefonams. Pastebėję duobę kelyje, neveikiantį šviesoforą, neleistinoje vietoje pastatytą automobilį ar kitą miesto problemą, vilniečiai gali užregistruoti ją vos per minutę ir taip operatyviai informuoti savivaldybės darbuotojus. Vien per šį savaitgalį atnaujinta programėle pasinaudojo 500 aktyvių gyventojų. Per šiuos metus programėle „Tvarkau Vilnių“ vilniečiai jau užregistravo daugiau kaip 5 tūkst. problemų, iš jų beveik 3 tūkst. išspręstos greičiau nei per 10 dienų.

Dažniausiai gyventojai užfiksuoja bei praneša apie gatvių priežiūros ir tvarkymo, eismo organizavimo problemas, transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimus. Apie 35 proc. vartotojų problemas Vilniuje registruoja mobiliąja programėle, kiti – internetu www.vilnius.lt/problemos.

Patobulinta programėlės versija sukurta entuziastingų „Code for Vilnius“ savanorių, kurie dirba kartu su savivaldybės „e. miesto“ komanda ir ieško patogių miesto problemų sprendimo būdų. „Code for Vilnius“ iniciatyva suburia programuotojus, analitikus, dizainerius ir kitų sričių specialistus, kurie nori prisidėti Vilniaus problemas sprendžiant efektyviai ir skaidriai.

Mobilioji programėlė „Tvarkau Vilnių“ identifikuoja pranešančiojo lokaciją ir leidžia pridėti nuotrauką prie pastebėtos problemos, kuri netrukus adresuojama tiesiogiai už ją atsakingiems specialistams. Savo paskyroje vilniečiai gali sekti savo ir kitų vartotojų pranešimų statusą, kurie patogiai pateikiami žemėlapyje. Pasirinkus pažymėtą tašką žemėlapyje galima peržiūrėti problemos tipą, aprašą, įvykdymo būseną.

Vilniaus mieste kilusias problemas taip pat galima registruoti internetu: www.vilnius.lt/problemos arba skambinant trumpuoju savivaldybės telefono numeriu 1664 ir spaudžiant skaičių „3“.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video