Top Baneris

Praktiški patarimai, kaip atnaujinti svetainės interjerą keičiant tik apšvietimą

2017 rugpjūčio 4 d.
Pasidalykite straipsniu

Kad ir kokius jaukius, skoningus ir komfortiškus namus esate susikūrę, vienoda aplinka pabosta, norisi kažko naujo, šviežio, kitokio. Keisti pasirinktą kambarį ar visus namus iš pagrindų kainuoja ir laiko, ir pinigų, be to, remontuojamuose namuose kuriam laikui įsivyrauja chaosas. Jei interjerą atnaujinti reikia ne dėl fizinio baldų, sienų ar grindų nusidėvėjimo, o tiesiog siekiant pokyčių, pageidaujamą efektą išgauti gali padėti tiesiog nauji apšvietimo sprendimai. Tinkama apšvietimo sistema padės sukurti funkcionalų interjerą ir suformuoti erdves pagal veiklą.

Viena svarbiausių erdvių daugelyje namų yra svetainė. Naujas pagrindinis šviestuvas ar papildomi šviesos šaltiniai suteiks interjerui naujų spalvų. Įdomaus dizaino gaminys gali tapti išskirtiniu kambario stiliaus akcentu. Pasikeitęs šviesos srauto intensyvumas, kryptis ar atspalvis taip pat itin daug lemia, siekiant pakeisti kambario atmosferą. Padedant apšvietimui galite suformuoti naujas funkcines zonas, akcentuoti skirtingus dekoro elementus, pavyzdžiui, apšviečiant knygų lentyną ar paveikslą, bei pakeisti bendrą įspūdį – vienaip tie patys baldai atrodys akinamoje šviesoje ir visai kitaip romantiškoje prietemoje.

Taigi pakeistas apšvietimas – vienas paprasčiausių, tačiau efektyviausių būdų greitai ir išradingai atnaujinti svetainės interjerą, neinvestuojant daug laiko ir išvengiant remonto nepatogumų, pastebi šviestuvų internetinės parduotuvės „Žiburys“ specialistai.

Šviesa kuria nuotaiką

apsvietimas interjeras 5

Įvertinkite dabartinį svetainės apšvietimą. Atkreipkite dėmesį į pagrindinį, bendrąjį kambario apšvietimą: ar patalpoje pakankamai šviesu, kad būtų galima ne tik patogiai orientuotis erdvėje, bet ji neatrodytų niūri, ar šviestuvo skleidžiama šviesa vienodai apšviečia visą kambarį.

Nutarę keisti apšvietimą, pirmiausia įsivardykite savo interjero stilių ir tikslus, paklauskite savęs, kokią nuotaiką norite sukurti. Įvertinkite, kokia natūrali šviesa patenka į patalpą, kokios spalvos dominuoja. Svetainė dažnai yra daugiafunkcė erdvė, tad ji turi būti pritaikyta ir atpalaiduojančiam poilsiui, ir šventinėms vakarienėms, ir linksmiems vakarėliams su draugais ar ramiems pasisėdėjimams su šeima bei žaidimams su vaikais.

Skirtingą atmosferą sukurti gali padėti šviestuvai, suteikiantys galimybę reguliuoti šviesos srauto intensyvumą bei / ar kryptį. Papildomas toršeras, sieniniai ar stalo šviestuvai kuria prislopintą zoninį apšvietimą, kurio kartais visiškai pakanka atviriems pašnekesiams prie arbatos puodelio ar popiečio miegui. Keletas šviesos šaltinių suteikia pasirinkimo laisvę – sujungus visas šviesas interjeras atrodys vienaip, palikus tik dalinį apšvietimą, ar tik pagrindinį – visai kitaip. Derindami skirtingus šviesos šaltinius galite prireikus sukurti šventišką ar dalykišką atmosferą, o eilinę dieną – ramią, atpalaiduojančią, draugišką ir jaukią aplinką.

Ryški šviesa kuria malonesnę aplinką, teigiamą nuotaiką, tačiau reikėtų vengti kraštutinumų. Pernelyg ryškus apšvietimas ar akinanti šviesa tarsi operacinėje gali sukelti atvirkščią efektą ir verstis jaustis nejaukiai, nepatogiai.

Funkcinių zonų formavimas

apsvietimas interjeras 4 1

Pagalvokite, ar dabartinis apšvietimas užtikrina visų šeimos narių komfortą ir tenkina lūkesčius. Gal išskaidyta pagrindinio šviestuvo šviesa kuria jaukią atmosferą, tačiau vakarais tamsoka skaityti arba trūksta šviesos virš valgomojo stalo? O gal tarsi pranyksta jums brangus paveikslas ar skulptūra?

Kiekvienas apšvietimo šaltinis turi turėti aiškią paskirtį. Žinoma, kai kurie šviestuvai primena meno kūrinius, ir pagrindinė jų paskirtis gali būti estetinė, tačiau verta išnaudoti funkcijas, pritaikyti šviestuvus maksimaliai tinkamai ir vengti nereikalingų detalių, kurios pasimeta interjere ar išbalansuoja erdvę. Šviestuvai ne tik turėtų derėti prie interjero stiliaus, bet ir tarpusavyje.

Jei norite svetainėje sukurti papildomą erdvę darbui ar skaitymui, gal pakaks tik įsigyti naują šviestuvą ir pritaikyti jį prie mėgstamo krėslo šalia knygų lentynos ar toršerą prie sofos. Jei dažnai pietaujate ar vakarieniaujate svetainėje, pagalvokite apie įdomesnį šviestuvą ar kelių šviestuvų derinį virš stalo. Tai gali ne tik suteikti žaismingumo, bet ir pagerinti apetitą.

Apšvietimo akcentai svetainėje

apsvietimas interjeras 3 1

Dažniausiai svetainės apšvietimas formuojamas nuo pagrindinio šviestuvo (populiariausias pasirinkimas – pakabinami lubiniai šviestuvai), prie jo derinant papildomus šviesos šaltinius, priklausomai nuo patalpos dydžio, šeimininkų gyvenimo būdo, poreikių ir pasirinkto interjero stiliaus.

Kritiškai įvertinkite dabartinį šviestuvą. Trūkumų įvardinimas padės lengviau ir taikliau pasirinkti naują pirkinį, kuris ne tik atšviežins erdvę, bet ir atitiks visus šeimininkų poreikius. Pagrindinio šviestuvo pakeitimas, ypač, jei jis bus visai kitokios formos, dydžio ar spalvos, pagamintas iš kitokių medžiagų, gali labai stipriai pakeisti bendrą svetainės vaizdą.

Atsižvelkite į jau sukurtą interjero stilių. Jei aplinka gana švelni, neutrali, pastelinių spalvų, sienos šviesios, erdvė neperkrauta, ryškesnių, išskirtinio dizaino šviestuvų „apgyvendinimas“ tokioje svetainėje suteiks gyvumo ir energijos. Jei vyrauja eklektiški deriniai, daug spalvų, faktūrų, masyvūs baldai, galbūt didelių, matomesnių šviestuvų keitimas neutralesniais, lakoniškų formų, tarsi dingstančiais, pasislepiančiais bendroje aplinkoje gali padėti išryškinti kitus interjero elementus, naujai atskleisti baldus, paveikslus, stilingą lentyną ar rankų darbo kilimą. O gal norite išskirti židinį ar nišą su suvenyrais – naujas akcentas atnaujins interjerą ir nukreips žvilgsnį į naujus objektus, taip vizualiai perskirstant prioritetus ir proporcijas.

Paveikslams, nuotraukoms ar nišoms apšviesti puikiai tiks sieninės lempos virš paveikslo arba sieninės žvakės iš kraštų. Dar vienas variantas – kryptinis žibintas, nukreiptas į paveikslą ar kitą kūrinį. Jei ieškote netikėtų sprendimų, galite parinkti šviestuvą, kuris apšviestų ne funkcinę zoną, o, pavyzdžiui, augalą. Toks sprendimas suteiks netikėtumo ir gyvumo, žaismingumo.

Interjerą pagyvina apšvietimo deriniai

apsvietimas interjeras 2 1

Siekiant darnaus, vieningo stiliaus, svarbu šviestuvus derinti ne tik prie bendro interjero, bet ir tarpusavyje. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad reiktų rinktis monotoniją. Vienodo stiliaus, panašių modelių įranga viename aukštyje gali būti saugus, bet pernelyg nuobodus pasirinkimas. Verta skirti daugiau laiko ir paieškoti efektingesnių sprendimų. Derinkite skirtingo dizaino gaminius, įrenkite šviestuvus skirtingame aukštyje, suporuokite skirtingų spalvų, skirtingo ryškumo apšvietimo šaltinius, išnaudokite kontrastų efektą.

Jei labiau vertinate laiko patikrintus, klasikinius sprendimus, galite rinktis tvarkingus, neišsiskiriančius derinius, pavyzdžiui vienodi toršerai abiejuose sofos pusėse, tačiau jei išties norite atšviežinti būstą ir ieškote šiuolaikiškų sprendimų, išmėginkite drąsesnius derinius – sieninių šviestuvų eilės ir stalo lempos kitoje kambario pusėje draugystę.

Jei įmanoma, rinkitės lengvai perkeliamus šviestuvus, taip turėsite daugiau laisvės keisti, įgyvendinti naujas idėjas, nei pritvirtinę du sieninius šviestuvus abiejuose sofos pusėse. O gal vieną dieną norėsite perstumdyti baldus? Vietoje sieninių šviestuvų prie baldų, galite rinktis stalo šviestuvus ant spintelių ar stalų kambario kampuose ar kraštuose.

Bendrą įspūdį keičia elektros lemputės

Pakeisti bendrą svetainės įvaizdį galite įsukę naujas elektros lemputes. Toks sprendimas taip pat padės sutaupyti elektros energijos, o efektas keisis dėl kitokio šviesos intensyvumo, atspalvių, ryškumo.

Aukštesnės įkaitimo temperatūros lemputės skleidžia daugiau mėlynos spalvos, tad žvilgsnis lengviau atpažįsta daiktus. Tokią šviesą skleidžia dauguma fluorescencinių šviesos šaltinių. Tačiau svarbu, kad mėlynos spalvos nebūtų per daug, nes ji interjerui suteikia šaltumo, ir bendras vaizdas tampa nenatūralus.

Jei siekiate sukurti jaukią, kiek paslaptingą atmosferą, rinkitės žemesnės temperatūros lemputes. Tokioje šviesoje baldų linijos tarsi išplaukia, išvengiama griežtumo. Jei norite prabangos, puošnumo įspūdžio, gyvybe alsuojančio interjero, rinkitės halogeninius ir fluorescencinių lempų šviestuvus.

Tradicinės kaitrinės lemputės dažnai pasirenkamos dėl mažiausios kainos, tačiau jos sunaudoja net penkis kartus daugiau energijos nei liuminescencinės ir du kartus daugiau nei 12 voltų halogeninės. Taip pat kaitrinės lemputės vertinamos dėl švelnesnės, natūralesnės, malonesnės šviesos bei didesnio apšvietimo kampo.

Jei būtinai nereikia skaidrios, naudokite matinę lemputę, kuri tolygiai ir minkštai išskaldo šviesą, tokiu būdu išvengsite akinančios šviesos efekto. Jaukumo suteikti gali atspindimosios mažesnės galios lemputės, tinkančios išryškinti interjero dekoro elementus.

Svetainėje rekomenduojama rinktis natūraliai atrodantį apšvietimą, kurį kuria kaitinamoji elektros lemputė.

Kryptiniai šviestuvai vizualiai formuoja erdvę

apsvietimas interjeras 1 1

Keisdami apšvietimą, galite ne tik sėkmingai atnaujinti šio kambario interjerą, sukurti kitokią nuotaiką, bet ir pakeisti erdvės suvokimą. Darniam ir harmoningam įspūdžiui sukurti reikalingas kelių rūšių apšvietimas – bendrasis, funkcinis ir akcentinis. Naudoti tik bendrąjį, kad ir kokį įspūdingą pagrindinį šviestuvą ar prabangų sietyną išsirinktumėte, yra klaida. Tuomet lieka neatskleisti įvairūs dekoro elementai, erdvėje pranyksta meno kūriniai, ant sienų krenta šešėliai. O skirtingi deriniai padės ne tik sukurti išskirtinį interjerą, bet ir vizualiai padidinti, prailginti ar sutrumpinti erdvę.

Jei norite vizualiai aukštesnių lubų efekto, rinkitės sieninius šviestuvus, nukreipiančius šviesą į viršų. Tik turėkite omenyje, jog tokia šviesa atskleis visus lubų trūkumus, tad šis sprendimas tinkamas, jei lubos neturi defektų, kuriuos norėtumėte paslėpti.

Jei kambarys pailgas, kabinamų ar sieninių šviestuvų eilė tik dar labiau ją prailgins, o skirtingose zonose išdėstytas apšvietimas suskaidys erdvę ir vizualiai sumažins ilgį. Jei svetainę sudaro keletas funkcinių zonų, galite išbandyti alternatyvų sprendimą ir rinktis ne kabinamą šviestuvą, o tik sienines lempas. Atsisakyti kabinamų šviestuvų galite tuomet, jei į kambarį patenka daug natūralios šviesos ir norite daugiau dėmesio skirti funkciniam zonų apšvietimui, užuot skaidytai šviesai, užpildančiai visą erdvę.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video