Top Baneris

Nacionalinė koncertų salė Vilniuje: pradžiai – galimybių studija

2018 kovo 21 d.
Nacionalinės koncertų salės
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kultūros ministerija paskelbė viešąjį pirkimą Nacionalinės koncertų salės Vilniuje paslaugų infrastruktūros sukūrimo galimybių studijai parengti. 

Miesto centre, ant Tauro kalno, planuojama pastatyti 1500–2000 vietų Nacionalinę koncertų salę, kuri atitiktų pasaulinius muzikos standartus, taptų vienu didžiausių kultūros traukos centrų Baltijos šalyse.

Galimybių studijoje bus pateikta programinių, akustinių ir urbanistinių parametrų analizė, paremta tarptautine patirtimi, bei argumentuoti siūlymai dėl šio objekto ir aplinkinės teritorijos funkcijų programos. Siekiama, kad pastatas būtų lankomas ne tik renginių metu, o vykdant numatytas veiklas būtų laikomasi paveldo apsaugos bei urbanistinių reikalavimų.

Galimybių studijos pagrindu bus rengiama Nacionalinės koncertų salės architektūrinio konkurso užduotis ir techninis projektas, vykdomi darbai. Studijoje bus pateiktos rekomendacijos dėl akustinių koncertinių erdvių parametrų, taip pat išvados apie kitų būtinų erdvių – viešųjų, repeticijų, aptarnavimo, auditorijų – dydžius.

Galimybių studija padės atlikti kaštų-naudos analizę ir apskaičiuoti preliminarią Nacionalinės koncertų salės projekto kainą. Tyrėjų taip pat yra prašoma pateikti tris galimas Nacionalinės koncertų salės valdymo alternatyvas.

2018 m. sausio 10 d. buvo pasirašytas ketinimų protokolas dėl Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo Vilniuje, ant Tauro kalno (V. Mykolaičio-Putino g. 5). Kartu su Ketinimo protokolu patvirtintas ir Ketinimų protokolo įgyvendinimo planas 2017–2022 m.

Kultūros ministerijoje įkurta veiklos grupė, kuri turi atlikti parengiamuosius darbus. Modernios koncertų salės statybą planuojama pradėti 2020 metais.

Kultūros ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video